آموزش تبلیغات در گوگل ادز

تو این دوره آموزشی قصد داریم صفر تا صد تبلیغات گوگل ادز را به شما آموزش بدیم. این آموزش ها با آخرین ورژن پلتفرم گوگل ادز تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی آماده شده و سعی شده هر امکانی که تا این تاریخ اضافه شده، آموزش داده بشه. توی آموزش ها سعی کردیم ابتدا با ویدیوهای جذاب تمامی مفاهیم مورد نیاز را به صورت کامل تشریح کنیم و سپس وارد آموزش های عملی در پنل گوگل ادز بشیم. بیاید شروع کنیم…

گوگل ادز چیست؟
گوگل ادزچیست؟

تو این ویدئو یکی از صاحبان کسب و کار به دنبال تبلیغ برند خودش از طریق گوگل ادز هسنش. سرویس های تبلیعاتی گوگل از به شما معرفی میشه و نحوه عملکرد هر کدوم توضیح داده میشه. برای این مشتری مزایده گوگل رو برگزار می کنیم تا بتونه تبلیغات خودش رو با بهترین هزینه نمایش در موتور جست و جوی گوگل نمایش بده. در آخر گوگل ادز و سئو رو با هم مقایسه کردیم….

ساختار اکانت گوگل ادز

پیش از آن که ساخت اولین کمپین خود را آغاز کنید، بهتر است ساختار گوگل ادز را بیشتر بشناسید. گوگل ادز در چند بخش سازماندهی می شود. اکانت ادوردز، کمپین ها، ادگروپ ها، کیوردها و ادزها.

ساختار گوگل ادز
ساخت اکانت گوگل ادز
ساخت اکانت گوگل ادز

در این بخش آموزشی به سراغ ایجاد اکانت گوگل ادز رفتیم، ساخت کمپین تبلیغاتی را انجام دادیم. تمام مراحل با جزئیات بیان شده. ادگروپ و کیورد را برای کمپین ایجاد می کنیم و در نهایت یک ادز خواهیم ساخت.

آموزش گوگل ادز تمام آنچه از تبلیغات در گوگل لازم دارید
کار کردن با گوگل ادز خیلی خیلی راحته، شما با دیدن سه ویدیوی بالا به راحتی می تونید کمپین ادوردز را راه اندازی کنید. اگر می خواهید از تبلیغات در گوگل نتیجه لازم رو ببرید شما باید همه ویدیوهای ما رو تا آخرببینید. تو ویدیوهای بعدی کلی تنظیمات ادوردز رو بهتون آموزش میدیم که با استفاده از اون ها می تونید کاربران هدف تون را بدرستی هدف گیری کنید و با استفاده از این تنظیمات و همچنین نکاتی که برای تنظیم هزینه ها بهتون میگیم تا حد امکان کمپین هاتونو بهینه کنید تا با هزینه کمتری در گوگل تبلیغ کنید.
تنظیمات تبلیغات گوگل ادز
۱۱:۵۳

تنظیمات نمایش تبلیغات

در گوگل ادز امکانات متنوعی برای هدفگیری مخاطبان وجود دارد و تنظیمات این هدف گیری بر اساس زبان مرورگر کاربران، موقعیت مکانی آنها و زمان نمایش تبلیغات برای آنها امکان پذیر است.

افزونه های تبلیغاتی
10:35

افزونه های تبلیغاتی

با توجه به این که تعداد کاراکتر تبلیغات ادوردز محدود است، ادوردز امکان اضافه کردن افزونه تبلیغاتی یا Extension به آن را فراهم آورده که باعث افزایش نرخ کلیک و امتیاز کیفیت تبلیغات می شوند.

کلمات کلیدی گوگل ادز
۷:۰۶

انطباق کلمات کلیدی

در گوگل ادز باید تعیین کنید برای چه کلماتی که کاربر در گوگل جستجو می کند، می خواهید تبلیغات نمایش داده شود. در ادوردز ۵ نوع انطباق کلمه کلیدی تعریف شده تا این کلمات را مورد هدف قرار دهید.

بید ادجاستمنت
13:02

Bid Adjustment

Bid Adjustment کمک می‌کند با توجه به دستگاهی که تبلیغ در آن نمایش داده می‌شود یا با توجه به زمانی که تبلیغ در آن ساعت نمایش داده می‌شود Bid را به صورت اتوماتیک افزایش یا کاهش دهید.

کلمات کلیدی گوگل ادز
16:05

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی، اساس تبلیغات در گوگل هستند؛ نمایش تبلیغات نتیجه تطابق عبارت جستجو شده کاربر با کلمات کلیدی در اکانت شماست. ابزارهای تحلیل کلمات کلیدی می توانند به انتخاب کلمات مناسب کمک کنند.

تنظیمات کمپین گوگل ادز
8:49

تنظیمات پیشرفته کمپین

از جمله تنظیمات پیشرفته کمپین گوگل ادوردز می توان به تنظیمات مصرف بودجه، تنظیمات شروع و پایان تبلیغات ادوردز، تنظیمات ترتیب نمایش آگهیها و گزینه های URL اشاره کرد.

استراتژی قیمت گذاری گوگل ادز
07:11

استراتژی های قیمت گذاری

ادوردز روش‌های پیشنهاد قیمت متفاوتی را ارائه می‌دهد که استراتژی قیمت‌گذاری یا همان Bid Strategy نام دارند که به دو نوع Manual و Automated تقسیم شده و با توجه به اهداف تبلیغاتی متفاوت هستند.

تبلیغات داینامیک چیست؟
14:27

آگهی داینامیک

در تبلیغات داینامیک یا Dynamic Search Ads به جای انطباق کلمات کلیدی با عبارات جستجو شده، صفحات انتخاب شده از سایت با عبارات جستجو انطباق داده می‌شوند و مرتبط‌ ترین صفحه به عنوان تبلیغ نمایش داده می‌شود.

پرداخت هزینه تبلیغات گوگل
08:23

پرداخت های گوگل ادز

شما برای اینکه هزینه تبلیغات ادوردز را بپردازید، باید یک حساب در بانک های خارجی داشته باشید در غیر این صورت می توانید از شرکت های تبلیغاتی ادوردز یا پارتنر گوگل کمک بگیرید.

اکانت mcc چیست؟
05:54

مباحث اکانت گوگل ادز

در هنگام کار با گوگل ادوردز ممکن است بخواهید افراد مختلفی به اکانت ادوردز دسترسی داشته باشند؛ گوگل برای این منظور ۴ نوع سطح دسترسی Admin، Standard، Read Only و Email Only تعریف کرده است.

گزارشگیری ادوردز
19:16

گزارشگیری گوگل ادز

یکی از وظایف مهم کسی که مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادز را بر عهده دارد، مشاهده و بررسی کلیه گزارش‌ها است. ادوردز از طریق گزارش ها اطلاعات ارزشمندی از تبلیغات شما را ارائه می‌کند.

بهینه سازی کمپین
08:57

بهینه سازی کمپین ها

همان طور که بهینه سازی Quality score می تواند در کاهش هزینه های تبلیغات شما و همچنین جذب بهتر مشتریان به شما کمک کند، بهینه سازی کمپین های گوگل ادوردز نیز باعث می شود هزینه ادوردزتان در بهینه ترین حالت ممکن مصرف شود.

بهینه سازی کوالیتی اسکور
11:03

بهینه سازی Quality Score

امتیاز کیفیت یا Quality Score شاخصی برای نمایش کیفیت تبلیغات، کلمات کلیدی و صفحات فرود است. با بهبود پارامترهای Quality Score می توان هزینه تبلیغات گوگل ادز را کاهش داد.

بالک اکشن
08:57

Bulk Actions

با افزایش تعداد کمپین‌ در اکانت گوگل ادز، مدیریت تبلیغات گوگل دشوارتر می‌شود. گوگل ادز ابزاری با عنوانBulk Actions ارائه می دهد که کمک می کند زمان کمتری را در اکانت گوگل ادز صرف کنید.

ریمارکتینگ چیست؟
14:26

ریمارکتینگ در گوگل ادز

ریمارکتینگ کمک می کند فعالیت‌ کاربر را داخل سایت‌ پیگیری کنید و در نهایت آن چیزی را به وی پیشنهاد دهید که به آن علاقه‌مند است. از این رو راه اندازی ریمارکتینگ در ادوردز امری بسیار مفید است.

کلیک فیک
08:41

کلیک های Fake در گوگل ادز

در دنیای تبلیغات ادوردز تقلب زیاد اتفاق می افتد؛ مثلا کلیک های تقلبی بر روی تبلیغات رقبا برای افزایش هزینه آنها یکی از این موارد است. در این صورت باید دنبال راهی باشیم تا بتوانیم کلیک های فیک را در تبلیغات گوگل شناسایی کنیم.

اتصال آنالیتیکس به ادوردز
13:13

اتصال گوگل ادز به آنالیتیکس

پیگیری اطلاعاتی از قبیل سیستم عامل کاربران یا مدت زمان ماندن کاربران در سایت و … در ادوردز ممکن نیست. برای پیگیری این اطلاعات می توانید از اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل ادز استفاده کنید.

راهنمای پارتنری گوگل
10:03

راهنمای بخش پارتنر گوگل ادز

افراد زیادی در گوگل تبلیغ می کنند و نیاز به راهنمایی دارند، پارتنرهای گوگل باعث افزایش دانش کاربران می شوند. کاربران می توانند به جای تماس مستقیم با گوگل با پارتنر گوگل در ارتباط باشند.

گوگل ادز ادیتور
11:34

آموزش Adwords Editor

Adwords Editor نرم‌افزاری رایگان برای مدیریت آفلاین اکانت ادوردز است که با آن می‌توانید اطلاعات اکانت خود را به اکانت دیگری انتقال دهید یا تغییرات زیاد و دسته‌جمعی در اکانت خود ایجاد کنید.