آموزش گوگل ادز

Google Ads Editor چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

گوگل ادز ادیتور نرم‌افزاری رایگان برای مدیریت آفلاین اکانت گوگل ادز است. با کمک این نرم افزار می‌توانید اطلاعات اکانت خود را به اکانت دیگری انتقال دهید و یا از آنها نسخه پشتیبان بگیرید.

همچنین زمانی که بخواهید تغییرات زیادی در کمپین‌های خود ایجاد کنید، یا نیاز به تغییرات دسته جمعی یا مکرر داشته باشید، بسیار سودمند خواهد بود.

Google Adwords Editor - گوگل ادز ادیتور

با توجه به آنچه گفته شد می‌توان ادوردز ادیتور (Google Ads Editor) را ابزاری واقعا کارآمد برای تسهیل اقدامات و صرفه جویی در زمان دانست.

اگر در حال حاضر تغییرات زیادی در اکانت گوگل ادز خود اعمال نمی‌کنید و کمپین‌های زیادی ندارید، احتمالا برای ایجاد تغییرات با رابط کاربری عادی گوگل ادز راحت هستید.

راهنمای کامل google ads editor

اما اگر جزو کاربران پر مشغله هستید و زمان زیادی برای مدیریت کمپین‌های خود اختصاص می‌دهید و نیاز دارید اطلاعات خود را بین دو یا چند اکانت منتقل کنید؛ در این صورت یادگیری چگونگی دانلود، نصب، کارکرد و داشتن ایده‌هایی برای چگونگی استفاده از ادوردز ادیتور می‌تواند برایتان بسیار ارزشمند باشد.

نحوه استفاده از ابزار رایگان Google Adwords Editor

نحوه دریافت گوگل ادز ادیتور

برای یافتن گوگل ادز ادیتور در گوگل سرچ می‌کنیم و روی اولین لینک کلیک می‌کنیم.

در این صفحه روی دکمه Download Now کلیک می‌کنیم تا فایل نصب نسخه متناسب با سیستم عامل‌مان دانلود شود. توجه کنید که با توجه به تحریم‌ها برای دانلود Adwords Editor حتما باید روی سیستم‌ خود proxy فعال داشته باشیم.

حالا برای شروع فرآیند نصب، فایل نصب را اجرا و نصب می‌کنیم. برای اینکه بتوانید تغییراتی در اکانت خود در Adwords Editor ایجاد کنید، باید اکانت‌تان را به برنامه اضافه کنید. پس از افزودن اکانت می‌توانید آن را انتخاب و در ادوردز ادیتور مدیریت کنید.

برای اینکه قبل از شروع به کار با Adwords Editor مطمئن شویم که اطلاعات شما بروز است، از منوی Get Recent Changes روی گزینه More Data کلیک می‌کنیم.

چگونگی کار کردن با ابزار رایگان گوگل ادز ادیتور

اینجا می‌توانیم همه کمپین‌ها را انتخاب کنیم و یا کمپین(های) خاصی که می‌خواهیم بر روی آن ها کار کنیم را انتخاب ‌کنیم.

بهتر است همیشه قبل از شروع به کار، حتما داده های Google Ads Editor تان را بروز کنید.

ابزار کاربردی و رایگان گوگل ادوردز ادیتور

از این گزینه همچنین می‌توانید برای کنسل کردن همه تغییراتی که در Adwords Editor ایجاد کردید استفاده کنید و دوباره اطلاعات اکانت را برای ویرایش بازخوانی کنید.

اینجا لیست کمپین‌هایتان قرار می‌گیرند. حالا اگر روی علامت > کنار اسم کمپین کلیک کنیم ادگروپ هایش را می بینیم. کلا هر ادگروپ یا کمپینی که بخواهید تغییر بدید را اینجا باید انتخاب کنید. اگر روی هر یک از ادگوپ ها یا کمپین ها کلیک کنیم اطلاعات مربوط به اون را در این بخش می‌بینید.

اینجا بخش Manage را داریم. برای ویرایش هر بخش از کمپین یا ادگروپ از اینجا انتخاب اش می کنیم.

مثلا روی keywords کلیک می‌کنیم و keywords این کمپین را مشاهده می‌کنیم. حالا اگه در این قسمت ادگروپ ها را انتخاب کنم ادگروپ‌های کمپین انتخابی رو می‌بینیم که می‌توانیم ویرایش‌شان کنیم یا ادگروپ جدیدی را به این کمپین اضافه کنیم.

گوگل ادز ادیتور

روی keywords and targeting کلیک می‌کنم و تعداد keyword های این کمپین رو می‌توانیم ببینیم.

گوگل ادز ادیتور چیست

با کلیک روی ادز و add extensions هم می توانیم ادزها و extension ها را به تفکیک نوع شان مشاهده کنید. روی ادز و بعد از آن expanded test ads کلیک می‌کنم. حالا اینجا می‌بینید که با کلیک روی هر ادز می‌توانیم ویرایش اش کنیم.

Google Adwords Editor

مثلا عنوان دوم این ادز به نظر جالب نیست، تغییرش می‌دهیم. همانطور که می بینید این ادزها هیچکدام عنوان سوم ندارند! پس همه ادزها رو انتخاب می‌کنم و از پایین براشون عنوان سوم یا همون headline 3 اضافه می‌کنم.

برای ذخیره کردن نیازی به زدن هیچ دکمه ای نیست. فقط توجه کنید که هنوز اطلاعات شما در اکانت تان ثبت نشدند و برای ذخیره تغییرات در اکانت گوگل ادز بایستی روی منوی Post Change کلیک کنید.

ویرایش دسته جمعی در گوگل ادوردز ادیتور

خوب حالا برویم به اکانت خود و ببینیم که آیا تغییرات اعمال شدند؟!

بله! می بینیم که headline 3 که وارد کردیم برای همه ادزهای این کمپین اضافه شده!

خوب بیاید چند مثال کاربردی دیگر را با هم بررسی کنیم.

استفاده از گوگل ادز ادیتور در ابزار گوگل ادز

کپی اطلاعات اکانت به اکانتی دیگر

حال می‌خواهیم اطلاعات اکانتی را به اکانت دیگر‌ی کپی کنیم. وارد اکانت نخست می‌شویم و پس از کلیک روی نام اکانت در قسمت Campaigns همه کمپین‌ها رو انتخاب می‌کنیم و راست کلیک کرده و کپی را می‌زنیم. الان کمپین‌ها کپی شدند.

کپی اکانت گوگل ادز

وارد اکانت دوم می‌شویم و روی نام اکانت کلیک می‌کنیم و اینجا راست کلیک و Paste می‌کنیم. حالا مانند مرحله قبل Post Change را می‌زنیم و اطلاعات جدید را پست می‌کنیم!

پیست کردن اطلاعات در اکانت گوگل ادوردز

تغییر آدرس سایت

اگه آدرس سایت‌ خود را به هر دلیلی، تغییر بدهیم مجبور هستیم لندینگ پیج همه‌ آگهی‌هایمان را تغییر بدهیم. تغییر آدرس ادزها از طریق ادوردز ادیتور خیلی ساده هست.

برای این کار همه کمپین‌ها رو انتخاب می‌کنیم و در بخش Manage، ادز رو انتخاب می‌کنیم.

تغییر آدرس سایت در گوگل ادز ادیتور

از منوی بالایی replace Text را انتخاب می‌کنیم. داخل باکس find text آدرس قبلی سایت را وارد می‌کنیم و در داخل باکس replace with آدرس سایت جدید را وارد می‌کنی.م و در آخر روی دکمه Replace کلیک می‌کنیم تا آدرس سایت‌مان داخل ادزها تغییر پیدا کند و مثل همیشه برای اعمال تغییرات post Change را میزنیم.

افزودن شماره تلفن ایران به تبلیغات گوگل

از طریق Adwords Editor می توانید شماره ایران را به افزونه های تبلیغاتی در اکانت گوگل ادزتان اضافه کنید.

برای این منظور باید اکانتی که قبلا از راه های مختلف شماره تلفن ایران به اون اضافه کردید را داخل Google Ads Editor باز کنیم و به بخش shared library و سپس all extensions shared برویم.

اینجا می‌توانید شماره تلفن ایران را کپی کرده و در مسیر مشابهی در اکانت دیگر paste کنید. شماره ای که از shred library اضافه کردید را اینجا انتخاب کرده و روی آن دبل کلیک کنید تا به سطح مورد نظرتان اضافه بشود. حال Post Change را می‌زنیم و اطلاعات جدید رو پست می‌کنیم!

افزودن ادگروپ جدید بر اساس ادگروپ های قبلی

اینجا کمپینی برای دوره های فنی حرفه ای داریم. می‌خواهیم ادگروپ جدیدی برای دوره آموزش برق صنعتی ایجاد کنیم. از قبل ادگروپی برای دوره برق ساختمان داریم. ادگروپ را انتخاب می‌کنیم و از آن یک کپی داخل همان کمپین ایجاد می‌کنیم و اسمش را تغییر می‌دهیم.

برای تغییر کلمات کلیدی این ادگروپ از طریق بخش ReplaceText کلمه ساختمان رو با صنعتی Replace می‌کنیم.

گوگل ادوردز ادیتور چیست

داخل ادزهای ادگروپ می‌رویم و همین جایگزینی رو انجام می دهیم. همان طور Final Url همه ادزها رو به لندینگ پیج مربوط به دوره برق صنعتی تغییر می‌دهیم. حالا می‌توانیم از طریق Post Change ادگروپ جدید رو وارد اکانت گوگل ادز خود کنیم.

لینک دانلود گوگل ادز ادیتور برای ویندوز و مکینتاش از سایت گوگل

حرف آخر درباره گوگل ادز ادیتور

گوگل ادز ادیتور برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی شما بسیار مناسب است. امکانات متفاوتی دارد که می‌توانید با استفاده از آنها فعالیت خود را ساده تر کنید. با استفاده از آن می‌توانید کمپین ها خود را به راحتی انتقال داده یا از آنها بک‌آپ تهیه کنید.

این ابزار رایگان گوگل برای تغییرات دسته جمعی عالی است. مثلا اگر می‌خواهید تعداد زیادی از آدرس های تبلیغاتی را تغییر دهید، Google ads Editor بهترین گزینه در دسترس است. امیدواریم که از مطالعه این مطلب در آموزش تبلیغات گوگل لذت برده باشید. فراموش نکنید که نظرات خود را در انتهای صفحه اعلام نمائید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهنام

سلام لینک دانلود کار نمیکنه

علی کریمی

با سلام. متاسفیم که مشکلی در لینک دانلود به وجود آمده، عذر خواهی ما را صمیمانه بپذیرید.
لینک های دانلود اصلاح شدند.

نیما

سلام. من وقتی که می خوام نصب کنم برنامه رو، بعد از connecting to internet میزنه no update avalibale و برنامه نصب نمیشه، شیلتر فکن هم روشنه. شما ایده ای دارید برای حل این مشکل؟

علی کریمی

سلام نیما. حتما باید با آی‌پی غیر از ایران دانلودش کنی. چیز دیگه ای نمیخواد. اگه نصب نشد، یه بار پاکش کن و مجدد دانلود و نصبش کن.