آموزش گوگل ادز

تبلیغات Google چیست؟

آیا می دانید منبع درآمد شرکت گوگل از کجاست؟ 

گوگل سرویس های بی‌شماری دارد که اکثر آنها برای کاربران استفاده کننده رایگان هستند. در بیشتر این سرویس ها قسمتی برای تبلیغات گنجانده شده است و بیشترین درآمد گوگل از راه تبلیغات بدست می آید. گوگل ادز (Google Ads) سیستمی است که تبلیغ دهندگان از طریق آن، سفارش تبلیغات خود را به گوگل می دهند. معروف‌ترین شبکه تبلیغاتی گوگل، تبلیغات در موتور جستجوی گوگل است.

تبلیغات گوگل

شما احتمالا در موارد بسیاری هنگامی که عبارتی را در گوگل جستجو کرده اید نتایجی را در بالا یا پایین صفحه دیده اید که با دیگر نتایج گوگل کمی فرق دارند. در کنار این نتایج وقتی زبان انتخابی شما در گوگل انگلیسی باشد Ad و هنگامی که فارسی باشد “تبلیغ” و در زبان های دیگر موارد مشابه نوشته می‌شود.

تبلیغات گوگل

صاحبان کسب و کار این تبلیغ ها، با استفاده از گوگل ادز، پیشنهاد تبلیغاتی خود را به گوگل داده اند. در این نوع تبلیغ، هر کسب و کاری کلمات یا عباراتی را همراه با یک متن تبلیغی به گوگل ارایه می دهد. سپس اعلام می‌کند که حاضر است در صورتی که گوگل این تبلیغ را هنگام جستجوی عبارات داده شده نشان دهد A دلار پرداخت کند. گوگل این پیشنهاد را با پیشنهادهای دیگری که احتمالا رقبای آن کسب و کار برای آن عبارت داده اند، مقایسه می‌کند و پیشنهادها را به ترتیب سودآوری که برای گوگل دارند مرتب می‌کند و در نتایج جستجو نمایش می‌دهد. هنگامی که کاربری روی این تبلیغات کلیک کرد و به سایت تبلیغ دهنده وارد شد، مبلغ اعلام شده از حساب تبلیغ دهنده کسر می شود.

این نوع تبلیغ بسیار هدفمند است، زیرا کاربری که عبارت مرتبط با کار شما را در گوگل جستجو کرده احتمالا مشتری بالقوه شماست. اکنون یا او دنبال خرید است و یا در حال تحقیق برای خرید می باشد. در هر صورت اگر شما بتوانید در این زمان تبلیغ خود را به آن کاربر نشان دهید، شانس زیادی برای جذب او خواهید داشت.

گوگل ادز راهی برای نشان دادن تبلیغ شما در زمان مناسب به فرد مناسب است، از آن استفاده کنید.

انواع تبلیغات گوگل

انواع روشهای تبلیغاتی گوگل

گوگل سایت های بسیار معروف و پر بازدیدی در زمینه های مختلف دارد از قبیل جیمیل، یوتیوب، گوگل پلی و گوگل مپ و …

با بسیاری از سایت های بزرگ و رقیب خود هم برای نمایش تبلیغات همکاری دارد. مانند یاهو، بینگ، اپ استور

گوگل به واسطه سیستم گوگل ادسنس، با میلیون ها سایت در سراسر دنیا برای نمایش تبلیغات همکاری می کند.

شما با استفاده از گوگل ادز می توانید در همه سایت هایی که در بالا گفته شد به صورت های مختلفی از جمله تبلیغات متنی در موتور جستجو، تبلیغات بنری در جایگاه های مختلف تعبیه شده، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات ویدیویی و … به صورت هدفمند تبلیغ کنید.

تبلیغات گوگل چیست

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تبلیغات گوگل تقریبا برای همه کسب و کارها مناسب است. شما به واسطه انواع روش های تبلیغاتی گوگل، می توانید کالا و یا خدمات‌تان را تبلیغ کنید. سیستم های هوشمند تبلیغات بنری و ویدئویی گوگل می‌توانند برند شما را بسیار معروف‌تر و محبوب‌تر کنند.

در ایران متأسفانه از آنجایی که برخی از سیستم های تبلیغاتی گوگل به دلایل تحریم و فیلترینگ کار نمی کنند، دامنه تبلیغات بسیار محدود شده است. هیچ یک از سایت های ایرانی که در داخل کشور فعالیت می‌کنند، نمی توانند فضای تبلیغاتی خود را از طریق گوگل ادز به فروش برسانند و بسیاری از محدودیت های دیگر. هم اکنون تنها کسب و کارهایی که کالا یا خدماتی دارند که مشتریان آنها از طریق جستجو در اینترنت به آنها دست می‌یابند می‌توانند از گوگل ادز استفاده کنند. البته همین روش هم بسیاری از کسب و کارها را پوشش می‌دهد.

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

سیستم قیمت دهی در گوگل ادز به صورت مزایده ای است. شما برای یک نوع تبلیغ، قیمت یپیشنهاد می دهید و در صورتی که رقبای زیادی نداشته باشید با هزینه نسبتا کمی در گوگل تبلیغ می کنید و در صورتی که رقبایتان هم از طریق ادوردز تبلیغ می کنند، هزینه شما بیشتر خواهد شد.

در کل سیستم مزایده ای گوگل به شما اجازه می دهد با هر مبلغی تبلیغ کنید، اگر بودجه شما کم باشد، کمتر در نتایج دیده خواهید شد و اگر بودجه را بیشتر کنید، نمایش تبلیغات شما هم بیشتر خواهد شد. نکته دیگری که در مورد هزینه گوگل ادوردز وجود دارد، این است که همیشه تبلیغات ادوردز برای شما به صرفه خواهد بود. زیرا اگر بنا به دلایلی مانند افزایش قیمت ارز، قیمت تبلیغات افزایش یابد، رقبای شما هم مانند شما، قیمت های پیشنهادی خود را کاهش می دهند و در نتیجه هزینه های تبلیغاتی مجددا تا حد به صرفه شدن کاهش خواهند یافت.

گوگل ادوردز یا سئو؟

این سوال را خیلی‌ها از ما می‌پرسند، سئو بهتر است یا گوگل ادز؟ اگر بخواهیم پاسخ درستی به این سوال دهیم، باید اولاً بگوییم که منظورمان از گوگل ادز همان تبلیغ در موتور جستجوی گوگل است که با سئو هم‌راستا است؛ در ثانی باید ابتدا کاربردها و جزئیات آنها را بیشتر مرور کنیم.

در گوگل ادز به محض اینکه تصمیم به تبلیغ گرفتید تا وقتی تبلیغات شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، بیشتر از چند ساعت طول نمی کشد. شما هزینه اولیه ای برای تبلیغات پرداخت نمی‌کنید و تغییرات در تبلیغاتتان به صورت لحظه ای و آنی انجام می شود. به ازای هر ورود کاربر به سایتتان باید هزینه پرداخت کنید و تا وقتی این پول را پرداخت می کنید، سایت شما در صفحه اول دیده می شود. نیاز به تخصص زیادی برای این کار ندارید و دیده شدن شما در صفحه اول گوگل تضمین می شود. حساب کتاب به صرفه بودن تبلیغاتتان خیلی راحت انجام می شود.

حالا بیاید سئو را در این پارامترها بررسی کنیم.

از وقتی تصمیم می گیرید روی سئوی سایت‌تان کار کنید تا سایتتان در صفحه اول دیده شود، حداقل ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز هست. برای سئو شما باید هزینه زیادی برای تولید محتوا، تغییرات در برنامه نویسی سایت، خرید بک لینک و …. پرداخت کنید. زمانی که سایتتان با کلمه ای سئو شد و در صفحه اول گوگل ظاهر شد بابت ورود کاربران هزینه ای پرداخت نمی کنید و تا وقتی بروزرسانی ها و کارهای مربوط به سئو را در سایت‌تان انجام بدید در صفحه اول هستید و اگر این کارها را متوقف کنید به مرور به صفحات پایین تر خواهید رفت. تخصص زیادی برای سئو نیاز است و تضمینی برای آمدن به صفحه اول وجود ندارد. اگر بخواهید در سیاست‌های تبلیغاتی خود تغییری ایجاد کنید، خیلی سخت است و گاهی نیاز خواهد بود تا همه کارها را از اول انجام دهید. با توجه به اینکه زمان خیلی زیادی برای سئو نیاز است و هزینه های آن و همچنین اثربخشی آن در بسیاری موارد با اقدامات بازاریابی دیگر نیز ترکیب می شود، بررسی میزان اثر بخشی آن کار سختی است.

پاسخ به سؤال: هر دو برای سایت لازم است، گوگل ادوردز در کوتاه مدت خودش را بیشتر نشان می دهد و سئو در بلند مدت. در کل با دانستن جزئیات هر کدام، خودتان بهتر می توانید تصمیم بگیرید کدام برای شما بهتر است.

تفاوت تبلیغات گوگل و سئو

 

۲۲ thoughts on “تبلیغات Google چیست؟

 1. محمد کرمی گفت:

  کارتون حرف نداره بخدا، این همه کار کردید رو ویدیوها بعد رایگان گذاشتید واسه دانلود؟ ایول حال کردم

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام محمد عزیز
   قربان شما.
   ویدئوهای باکیفیت و بیشتری در راهه ?.

 2. علیرضا ابراهیمیان گفت:

  من جی ادز رو در بخش گوگل ادز میپسندم و واقعا خسته نباشید میگم تیم خوبتون

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام علیرضای عزیز
   ممنون از توجهی که به جی ادز دارید،‌ امیدواریم این آموزش ها به کسب و کار شما کمک کنه.?

 3. سلین سرکیسیان گفت:

  کارتون واقعا قابل تحسینه.دست مریزاد

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام سلین عزیز، ممنون که نظر خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.?

 4. علی صالحی گفت:

  ساده و صمیمی ای ول دمتون گرم گل کاشتید عمیقا آرزوی موفقیتهای بیشتر دارم

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام علی عزیز، ما باید از شما تشکر کنیم که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید. ?

 5. امیررضا علیاری نیا گفت:

  واقعا ایولا دارید. ممنون از زحمات

  1. علی غلام پور گفت:

   امیررضای عزیز سلام. مرسی که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.?

 6. میترا جلالی گفت:

  سلام مطلب خیلی مفید و جالبی بود با تشکر از شما

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام، خانم جلالی عزیز. از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید ممنونیم.

 7. mohsen گفت:

  درود بر شماجناب غلام پور ..ممنون که این اطلاعات رو به رایگان در اختیار ما قرار دادین. قطعا این راه و این هدف، نتیجه بسیار خوبی برای ما و شماست… امیدوارم شاهد موفقیتهای شما و سایت جی ادرز باشیم. باسپاس

  1. علی غلام پور گفت:

   محسن عزیز سلام، مرسی که نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی?، ما هم با شما توافق نظر داریم و آینده روشنی برای ارتقای دانش مشتریان و کاربران سایت جی ادز تصور می کنیم. بازخوردهای خوب شما باعث شد که این مجموعه گردآوری تهیه بشه. لطفا همیشه کنارمون باشید? در آخر اگر انتقادی در مورد این وب سایت آموزشی یا موارد دیگر دارید لطفا از صفحه تماس با ما برامون پیام بفرستید. ?

   1. امیر حسین گفت:

    پول تا حالا در اوردید

 8. امیر حسین گفت:

  بچه ها کسی پول در اورده است

 9. محمود ملکی گفت:

  بسیار عالی بخصوص که برای درک و یادگیری بیشتر متن فیلم را هم در پایین فیلم پیاده کرده اید بسیار سپاس گذارم از شما

  1. علی غلام پور گفت:

   محمود عزیز شما لطف کردید و به ازای تماشای هر بخش برای ما یک کامنت ارزشمند گذاشتید، ممنونم که هستید 😍

 10. الهام گفت:

  سلام کارتون خوب هست ولی در حدی که کاربران می گن این ویدئو هم چیزیه که همه میدونن دیگه هزینه لازم نداره یه ویدئو میداشتید اموزش میداد دیدگاههای خوب را فقط نذارید

  1. علی غلام پور گفت:

   سلام وقت بخیر
   از اینکه برامون کامنت گذاشتید ممنونم، حقیقتا تمام کامنت هایی که کاربران سایت برای ما ارسال می کنند بدون ویرایش در سایت درج میشه. خدارو شکر میکنیم که تا الان تمامی بازخوردها مثبت بوده.
   در مورد نقدی که بر ویدئوهای ما دارید، خدمتتون عرض کنم که موارد آموزش داده شده در پایگاه دانش جی ادز مطابق با نیاز کشور خودمون تهیه شده و با یادگیری تمام بخش های آموزشی ارائه شده، شما میتونید کمپین های خودتون رو به راحتی مدیریت کنید.
   پیشنهاد می کنم تمام ویدئوهای سایت رو مشاهده کنید و قدم به قدم به مرحله اجرا برسونید اگر سوالی هم داشتید ما درخدمتتون هستیم.🌹

 11. احسان گفت:

  سلام و خدا قوت بابت ویدیوهای عالی و دقیق و کاربردی تون تشکر، فقط خواستم انرژی که بهمون دادید خدمت تمام همکاران محترمتون ابلاغ کنم. بهترین ویدیوهای آموزشی گوگل ادز و کاربردی ترین آموزش تبلیغات در گوگل به زبان فارسی

  1. علی غلام پور گفت:

   احسان عزیز تمام کامنت های شما رو خوندیم،کِیف کردیم👍 ممنون که اینجا هستی و خوشحالیم که از آموزش ها رضایت دارید😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *