آموزش گوگل ادز

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل ادز را پرداخت کنیم؟

پرداخت های گوگل ادز

شما برای اینکه هزینه تبلیغات گوگل ادز را بپردازید، باید یک حساب در بانک های خارجی و با ارزهای مجاز و شناخته شده برای گوگل داشته باشید. قبل اینکه به تنظیمات مربوط به پرداخت در گوگل ادز بپردازیم به چند سوال که معمولا زیاد برای کاربران ایرانی اتفاق می افتد پاسخ می دهیم.

پرداخت هزینه گوگل ادز

چه تفاوتی بین واحدهای پولی در گوگل ادز وجود دارد و کدام یک بهتر است؟

هیچ تفاوتی وجود ندارد. شما باید با توجه به دسترسی و امکان تامین ارز، واحد پولی مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای گوگل هیچ تفاوتی ندارد شما با چه ارزی پرداخت می کنید.

گوگل قبل از شروع مزایدات ابتدا کلیه پیشنهادها را به یک ارز مرجع که همان دلار آمریکاست تبدیل می کند و سپس بر اساس این مبلغ و کوالیتی اسکور تبلیغات را رتبه بندی می کند.

اگر تبلیغ دهنده شماره ۱، یک دلار پیشنهاد داده باشد و تبلیغ دهنده شماره ۲، سه درهم، برای شروع مزایده ابتدا پیشنهاد تبلیغ دهنده شماره ۲ به دلار آمریکا تبدیل می شود و سپس مزایده انجام می شود.

پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادز

نکته: معمولا حساب های خارجی امکان تبدیل ارز به ارز های دیگر را در اختیارشما می گذارند و شما می توانید از آن استفاده کنید.

مثلا شما می توانید با کارت خودتان که با ارز لیر تعریف شده پرداخت های درهمی انجام بدید و این تبدیل واحد را بانک انجام می دهد. ما این کار رو توصیه نمی کنیم، چرا که معمولا بانک ها کارمزد زیادی برای این تبدیل واحد از شما کسر می‌کنند.

انواع تنظیمات پرداخت هزینه تبلیغات در گوگل ادز

گوگل ادز دو نوع تنظیمات پرداخت هزینه دارد.

Automatic Payments: در این روش پس از وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود تبلیغات شما شروع می‌شود و هزینه تبلیغات گوگل ادز به صورت ماهانه از حساب شما کم می‌شود. البته به شرطی که تا یک ماه به حد نصاب تعیین شده توسط گوگل یا threshold نرسیده باشید.

اگر میزان مصرف اکانت شما در کمتر از یک ماه به threshold برسد، گوگل مبلغ مصرف شده را از حساب شما برداشت کرده و threshold را افزایش می‌دهد.

Manual Payments: در این روش شما قبل از شروع تبلیغات مبلغی را به عنوان اعتبار به حساب گوگل ادز خود اضافه می‌کنید و زمانی که اعتبار شما به صفر برسد تبلیغات شما متوقف می‌شود.

امکان استفاده از هر یک از تنظیمات پرداخت با توجه به محل زندگی کاربر متفاوت است. مثلاکاربران روسی و چینی نمی‌توانند Automatic Payments را انتخاب کنند. یا در آمریکا، کانادا و  کشورهای اتحادیه اروپا نمی‌توانید از manual payments استفاده کنید.

شما هر موقع که دوست داشتید می‌توانید روش پرداخت خود را از Manual Payment به Automatic Payments تغییر بدید ولی برعکسش امکان پذیر نیست. در Automatic Payment هر موقع که دوست داشتید می توانید مبلغی را به صورت Manual پرداخت کنید تا از بدهی تان کسر شود.

امکانات مختلف در پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادز

آیا می توانم از شرکت های ایرانی که در داخل کشور کارت های خارجی می فروشند، کارت تهیه کنم؟

تقریبا اکثر کارت هایی که شرکت های ایرانی در داخل کشور می فروشند به صورت prepaid هستند. این کارت ها مانند کارت های هدیه ای هستند که بانک های ایرانی صادر می کنند. این کارت ها به هیچ حساب بانکی متصل نیستند و مبلغی به عنوان اعتبار هنگام صدور این کارت ها و یا به صورت افزایش اعتبار پیش پرداخت می شود.

این کارت ها چون اطلاعات هویتی صاحبان آنها در دسترس نیست، برای گوگل معتبر نیستند. ممکن است شما بتوانید مدتی با این کارت ها پرداخت انجام دهید ولی در اولین بررسی پرداخت، حساب گوگل ادز شما suspend می شود.

چون که شما نمی توانید مدارک خواسته شده گوگل را تهیه کنید، حساب شما هرگز رفع suspend نخواهد شد.

انواع کارت های بانکی در ایران

شرکت های تبلیغاتی ادوردز در ایران مشکل داشتن حساب بانکی معتبر برای گوگل را با اشتراک گذاشتن روش پرداختی خود با مشتریان حل کرده اند. یک یا چند حساب بانکی معتبر برای همه مشتریان که در صورت نیاز امکان verify کردن حساب برای گوگل وجود داشته باشه.

شما وقتی از طریق این شرکت ها پرداختی هاتون رو انجام بدید می توانید مطمئن باشید اکانت تون به خاطر پیمنت suspend نمی‌شود و اگر این شرکت ها پارتنر گوگل هم باشند، در برطرف کردن مشکلات دیگر اکانت تون هم می توانند کمک تون کنند.

تنظیمات پرداخت هزینه تبلیغات در گوگل ادز

برای اینکه حساب گوگل ادز شما فعال شود، باید اطلاعات پیمنت خود را وارد کنید. شما واحد پولی اکانت تان را قبلا در هنگام ساخت تعریف کرده اید و دیگر امکان تغییر آن را در این اکانت نخواهید داشت.

برای ورود به بخش Payment بایستی از طریق کلیک بر روی آیکون آچار از منوی بالایی و کلیک بر روی گزینه Billing & Peyments در بخش SETUP اقدام کنید.

نحوه تنظیمات پرداخت در گوگل ادز

اگر برای اولین بار وارد این صفحه شوید، صفحه PAYMENTS SETUP برایتان باز می‌شود و از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات پرداخت را تکمیل کنید.

در بخش BILLING COUNTRY کشوری که حساب بانکی داریم را انتخاب می‌کنیم. در بخش CUSTOMER INFO بایستی اطلاعات خود را وارد کنید. نام، آدرس، کد پستی، شهر، استان و شماره حساب را وارد می‌کنیم.

تنظیمات چگونگی پرداخت برای تبلیغات گوگل

تنظیمات پرداخت مورد نظرمان را باید در بخش How you pay انتخاب کنیم. در صورتی که Manual Payment را انتخاب کنیم بایستی مبلغی که می‌خواهیم شارژ کنیم را وارد کنیم.

در بخش Payment method اطلاعات کارت و صاحب کارت را وارد می‌کنیم. در صورتی که اطلاعات آدرس کارت با اطلاعاتی که بالاتر وارد کردید متفاوت بود، می‌توانید در ادامه اطلاعات کارت را وارد کنید و در غیر این صورت می‌توانید تایید کنید که اطلاعات یکی هستند.

در آخر باید موافقت خود را با قوانین و شرایط گوگل ادز اعلام کنیم. برای تایید اطلاعات روی Submit کلیک می‌کنیم.

تنظیمات پرداخت در گوگل ادز

مشاهده گزارش های مالی و پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادز

برای مشاهده گزارش‌های مربوط به پرداخت روی آیکون چرخ دنده (Tools) کلیک کنید و سپس روی billing & Payments  کلیک کنید. در این صفحه میزان اعتبار باقی مانده برای اکانت های manual و میزان هزینه تبلیغات گوگل ادز در اکانت automatic را می‌توانید مشاهده کنید.

گزارش های مالی گوگل ادز


برای مشاهده ریز اطلاعات حساب به بخش transaction مراجعه کنید.

گزارش های مالی گوگل ادز

در بخش Payment methods اطلاعات روش‌های پرداخت شما وجود دارد و همچنین در این صفحه می‌توانید روش پرداخت جدید را اضافه کنید.

متدهای پرداخت در گوگل ادوردز

در بخش settings اطلاعات پروفایل پیمنت شما قرار دارد. در این صفحه می‌توان اطلاعات کسب و کار و تنظیمات پرداخت را از manual به automatic تغییر داد.

در این صفحه می‌توان دسترسی پروفایل Payment را به شخص دیگری نیز ارایه داد تا بتواند از payment method های شما استفاده کند. توصیه می کنیم از این امکان تا مجبور نشدید استفاده نکنید چرا که شخص جدیدی که به او دسترسی داده اید حق برداشت نامحدود از حساب های شما را خواهد داشت.

قسمت آخر این صفحه Promotional codes است که برای افزودن promotion code و مشاهده وضعیت اون می‌توانید به این بخش مراجعه کنید. در این صفحه می‌توان دسترسی پروفایل Peyment را به شخص دیگری نیز ارایه داد تا بتواند از payment method های شما استفاده کند.

توصیه می کنیم از این امکان تا مجبور نشدید استفاده نکنید چرا که شخص جدیدی که به او دسترسی داده اید حق برداشت نامحدود از حساب های شما را خواهد داشت.

حرف آخر

در این مقاله چگونگی پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادز را آموختید. اکنون می‌توانید با توجه به شرایط و بودجه خود نحوه پرداخت کردن مبالغ را انتخاب کنید.

توصیه می‌کنیم سایر مقالات آموزشی گوگل ادز که به صورت اختصاصی در پایگاه دانش جی ادز تولید شده را مطالعه نمائید. خوشحال می‌شویم کمکی در راستای بهبود بستر تبلیغات فارسی داشته باشیم. فراموش نکنید که نظرات خود را اعلام کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهند

سلام ممنون از اموزش ها سوالی داشتم من تمام تنظیمات اکانت رو انجام دادم تبلیغ تایید شده کلمات کلیدی تایید شده اکانتم رو با حساب بانکش معتبر شارژ کردم هیچ خطایی نیست ولی تبلیغ نمایش داده نمیشه!

علی کریمی

سلام دوست عزیز. احتمالا به این خاطره که هزینه خیلی کمی پیشنهاد دادین. توصیه می‌کنم با کارشناس های گوگل ادز تماس گرفته تا اطلاعات دقیقی از مشکل به وجود آمده دریافت کنید.

لیلا

سلام دوست عزیز من الان دقیقا تو مسیر دوسال پیش شما هستم ولی نمیدونم چگونه باید پرداخت انجام بدم.اگه میشه راهنمایی کنید.

علی کریمی

برای انجام این کار لازمه که کارت بانکی بین المللی در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت لطفا از وب سایت https://g-ads.org استفاده کنید.