آموزش آنالیتیکس

مزیت یکپارچه سازی کمپین دابل کلیک منیجر

یکپارچه سازی DCM با آنالیتیکس ۳۶۰ کمک می کند تا عملکرد کمپین دابل کلیک منیجر خود را تحلیل کنید و به شما اطمینان می دهد که بهترین بازگشت را از سرمایه گذاری به دست آورید. فرض کنید که می خواهید به فروشگاه محصولات گوگل برای ارزیابی کمپین DCM کمک کنید. اسم کمپین “فروشگاه محصولات گوگل – کیف ۲۰۱۷” است. شما می توانید با استفاده از ویدیو فارسی بالای صفحه، مطالب ذکر شده را مشاهده کنید.

ارائه راهکار برای بازگشت سرمایه

فروشگاه گوگل نگران میزان بازگشت سرمایه گذاری یا ROI است. چطور می توانید نتایج را بهبود دهید؟ در ابتدا می توانید یک سگمنت سفارشی بسازید که شامل کاربرهایی باشد که در آن کمپین یک تبلیغ را دیدند یا روی آن کلیک کردند، اما چیزی نخریده اند.

ایجاد سگمنت سفارشی برای کاربران بدون خرید

اگر این سگمنت را روی گزارش های مخاطبین ماه آپریل ۲۰۱۷ اعمال کنید، می توانید ببینید که ۲۲۸ کاربر در این سگمنت حضور داشته اند. در بخش گزارش های Behavior نیز می توانید در بخش All Pages و Site Content آنها را ببینید.

تنظیم تاریخ روی ماه آپریل 2017

این اطلاعات نشان می دهد که کاربران صفحات مربوط به کیف ها و خیلی دیگر از صفحات محصولات را دیده اند. همچنین اطلاعات سبد خرید را نیز نشان می دهد که مشخص می کند کاربران بدون شک به محصولات فروشگاه گوگل علاقه دارند. بر اساس این اطلاعات، شاید تصمیم بگیرید چند فعالیت انجام بدهید.

گزارش های مربوط به کیف های فروشگاه محصولات گوگل

تشویق کاربران به خرید مجدد

اول، می توانید ببینید که صفحه فرود یا Landing Pages این کمپین حاوی اطلاعاتی راجع به کیف است یا خیر. سپس می توانید آئودینس بازاریابی مجدد را با استفاده از سگمنت ایجاد کنید تا کاربرها تشویق شوند به سایت برگردند و خرید کنند. همانطور که میبینید، شما می توانید از یکپارچه سازی DCM با آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده کنید تا موفقیت (Display Advertising) دابل کلیک را بهتر درک کنید و موقعیت های بازاریابی آینده را شناسایی نمائید.

تگ سازی دستی و خودکار

برای شروع، لینک های انتهایی این مطلب را بخوانید تا جزئیات مهم در مورد فرآیند یکپارچه سازی را کسب کنید. وقتی که جزئیات تنظیمات را می خوانید، دو نکته ای که در مورد (Auto tagging – تگ سازی خودکار) و ایمپورت کردن داده ها می گوییم را به خاطر بسپارید.

ایجاد کردن تگ سازی خودکار یکی از اولین نیازهای تنظیمات برای یکپارچه سازی محسوب می شود. ما استفاده از Auto tagging را پیشنهاد می کنیم، چون دایمنشن های بیشتری از (Manual tagging – تگ سازی دستی) دارد و رسیدگی کمتری نیاز دارد.

با این حال، اگر تگ سازی دستی را ترجیح می دهید تا بتونید کمپین، سورس و مقادیر مدیوم را برای سشن های DCM سفارشی سازی کنید، اجازه ندهید این پیش نیازها مانع یکپارچه سازی شما شوند. شما می توانید از ویژگی بازنویسی Auto tagging استفاده کنید. برای اینکه کمترین تداخل را با داده های خود داشته باشید، فورا بعد از فعال سازی یکپارچه سازی، بازنویسی یا Override را فعال کنید.

دومین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید، این است که هزینه DCM را به آنالیتیکس ۳۶۰ ایمپورت کنید. اگر داده های هزینه را Share نکنید، داده های کلیکی را هم به دست نمی آورید و مزیت ایده آل یکپارچه سازی را از دست می دهید.

حرف آخر

با تیم آنالیتیکس ۳۶۰ بیشتر در مورد این ملاحظات صحبت کنید تا فرآیند یکپارچه سازی آغاز شود. اکنون باید مزیت یکپارچه سازی DCM را فهمیده باشید و با آن آشنا شده باشید که کجا می توانید داده های DCM را درون آنالیتیکس ۳۶۰ پیدا کنید.

امیدواریم که با مثال های ذکر شده بتوانید ارزیابی بهتری از تبلیغات دیسپلی دابل کلیک داشته باشید و موقعیت های سرمایه گذاری بازاریابی را شناسایی کنید. در ادامه دوره آموزش گوگل آنالیتیکس درباره یکپارچه سازی گزارش های Display صحبت خواهیم کرد.

لینک های کمکی گوگل آنالیتیکس

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها