آموزش آنالیتیکس

یکپارچه سازی گزارش های Display در آنالیتیکس ۳۶۰

دابل کلیک بید منیجر یا DBM یک پلتفرم “Deman-Side” (مدیریت تقاضا) است که سازمان شما را قادر می سازد تا از خرید آنی برای کمپین های تبلیغاتی نمایشی یا Display استفاده کنید. مانند یکپارچه سازی کمپین دابل کلیک منیجر، یکپارچه سازی بید منیجر با انالیتیکس ۳۶۰ به شما اجازه می دهد دایمنشن ها و متریک های DBM را با دایمنشن ها و متریک های آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده کنید. علاوه بر آن، این یکپارچه سازی به شما اجازه می دهد مخاطبین را بر اساس داده های آنالیتیکس ۳۶۰ بسنجید. ویدیو فارسی بالای صفحه اطلاعات این مطلب را سریع تر و ساده تر در اختیار شما می گذارد.

به این ترتیب می توانید تبلیغات بید منیجر را برای مشتری های خود به کار بگیرید. به همین دلیل نگاهی به صفحات لندینگ فروشگاه محصولات گوگل در آپریل ۲۰۱۷ می اندازیم.

گزارشات صفحات لندینگ فروشگاه محصولات گوگل

صفحه لندینگی که در تبادلات تجارت الکترونیکی موفق تر عمل کرده دسته بندی (Nest Product) است. تیم بازاریابی شما می تواند از این دیدگاه ها به این شکل استفاده کند و کاربرانی را هدف قرار دهد که به “Nest Product” ها علاقه مند هستند.

محصولات Nest در گزارش های تبادلات تجارت الکترونیک

کار را با ساخت آئودینس کاربرانی که صفحه نِست را سرچ کرده اند آغاز کنید. حالا می توانید در بید منیجر یک Similar Audience ایجاد کنید.

ایجاد آئودینس مشابه در بید منیجر

ایجاد مخاطب مشابه یا Similar Audience

این کار اجازه می دهد سازمان شما برای لیست کاربرانی تبلیغ کند که خصوصیاتی مشابه با آئودینس ساخته شده در آنالیتیکس ۳۶۰ دارند. برای یک مخاطب مشابه یا Similar Audience، بید منیجر افرادی را بر اساس خصوصیات مشابه با مشتریان “نست” شما پیدا می کند و تبلیغ برای آنها نیز هدف گذاری می شود. همچنین می توانید در مورد افرادی که تبلیغات نمایشی را در بید منیجر می بینند یا روی آن کلیک می کنند، اطلاعات کسب کنید.

به عنوان مثال، نگاهی به گزارش DBM یا مدیریت بید منیجر می اندازیم. این گزارش متریک هایی را برای سایت های منتشر کننده نشان می دهد که تبلیغات بید منیجر شما در آنها نمایش داده شده است. فرض کنید که می خواهید عملکرد خروجی های رسانه ای آنلاین مختلف را مقایسه کنید. به طور مثال وب سایت هایی مانند (cnn.com) – (Forbs.com) یا (Nytimes.com).

گزارش مدیریت بید منیجر برای وب سایت مختلف

مشاهده گزارشات Display در آنالیتیکس ۳۶۰

گروه متریک کلیک را در تب Explorer انتخاب کنید. توجه داشته باشید که Media Site1، ایمپرشن های تبلیغاتی زیادی را درست کرده است. به عبارت دیگر، افرادی که مدیا سایت ۱ را می بینند، تبلیغات فروشگاه محصولات گوگل را مشاهده می کنند. برخی از این افراد ممکن است وب سایت را بازدید کنند، اما چه تعدادی از آنها این کار را انجام می دهند؟ و تعدادی که دیده اند، چه تعاملی با سایت داشته اند؟ می توانید با کلیک روی گزینه Site Usage اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گزارش های مدیا در بخش کلیک آنالیتیکس 360

در مثال این صفحه می توانید ببینید که مدیا سایت ۱، با دیدن ۷۰ ویو در سشن ها مرتبط است. این یعنی ۷۰ سشن از کاربرانی که تبلیغات فروشگاه گوگل را مدیا سایت ۱ دیدند، ایجاد شده است.

گزارش های مربوط به مدیا سایت 1

با مقایسه این کاربران با مدیا سایت ۲، رفتار آنها را مرور می کنیم. میبینید افرادی که تبلیغات فروشگاه را در مدیا سایت ۱ دیده اند، تعداد سشن کمتر، مدت زمان متوسط کمتر و درآمد کمتری نسبت به کاربران مدیا سایت ۲ داشته اند.

گزارش های کلی مربوط به مدیا سایت 1 و 2

بر اساس این اطلاعات ممکن است نتیجه بگیرید که اگرچه مدیا سایت ۱ تعداد زیادی ایمپرشن تبلیغاتی درست کرده، اما این سگمنت در واقع کمتر از مدیا سایت ۲ نرخ تبدیل و تعامل را ثبت کرده است.

سخن نهایی

موارد بالا تنها چند مثال از چگونگی ترکیب قوی بید منیجر و داده های آنالیتیکس را می توان برای بهبود نتایج کسب و کار به کار برد. در ادامه دوره آموزش آنالیتیکس به صورت مفصل در این مورد صحبت خواهیم کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم که دو مطلب بعدی ما درباره گزارش های دایمنشن و متریک Display و بازاریابی Display در آنالیتیکس ۳۶۰ را مشاهده نمائید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها