آموزش آنالیتیکس

گزارش های دایمنشن و متریک بید منیجر در آنالیتیکس ۳۶۰

دابل کلیک بید منیجر مزایای بسیاری دارد و توصیه می کنیم از آن در آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده کنید. در این مطلب از دوره آموزش آنالیتیکس درباره گزارش های دایمنشن و متریک بید منیجر توضیحاتی را ارائه می دهیم. همچنین این جزئیات را می توانید با مشاهده ویدیو فارسی بالای صفحه بیاموزید. در ابتدا نیاز است که مقالات دوره آنالیتیکس ۳۶۰ را مرور کرده باشید، تا موارد ذکر شده در این مطلب را به آسانی یاد بگیرید.

مانند یکپارچه سازی کمپین دابل کلیک منیجر با آنالیتیکس ۳۶۰، یک گزارش بخش جدید از بید منیجر شامل متریک ها و دایمنشن ها به اکانت آنالیتیکس اضافه می شوند. در قسمت گزارش های Acquisition بخش جدید گزارش دابل کلید بید منیجر را مشاهده می کنید. هر کدام از این گزارش ها یک View Through دایمنشن بید منیجر و سشن های Click Through را با متریک های سشن آنالیتیکس به اشتراک می گذارند. دقیقا مانند صفحه به ازای سشن، بانس ریت، Goal Completion و یا درآمد که به همین صورت هستند.

دایمنشن ها و متریک های بید منیجر

دایمنشن های بید مینجر در گزارش های آنالیتیکس ۳۶۰ به این شکل هستند. این گزارشات شامل Advertisers – Insertion Orders – Line items – Creatives – Sites و Exchanges می باشند. در گزارش دایمنشن و متریک بخش Creatives می توانید متریک های سشن کمپین دابل کلیک منیجر را در Creative Name بازبینی کنید. به این معنی است که هر ردیف، بیانگر یک تبلیغ جدا می باشد.

دایمنشن های بید منیجر در گزارش های آنالیتیکس 360

به عنوان مثال، تبلیغ (Placement Electronics) منجر به ۳۷۸ سشن در سایت فروشگاه محصولات گوگل شده است. در حالی که این تبلیغ بالاترین سشن ها را داشته، میزان تعامل آن از میانگین سشن ها پایین تر بوده و فقط ۶.۵ صفحه در هر سشن را ثبت کرده است. با وجود این تفاوت در قسمت Pages per Session، ممکن است بخواهید با بررسی صفحه لندینگ این تبلیغ یا مرور میزان نرخ تبدیل با Individual goals کار را پیش ببرید.

تبلیغ Placement Electronics و 378 کلیک دریافت شده

جزئیات گزارش های دایمنشن در آنالیتیکس ۳۶۰

گروه متریک را به اسم Clicks در تب Explorer انتخاب کنید تا متریک های بید منیجر را ببینید که مستقیما از دابل کلیک ایمپورت شده اند. این اطلاعات شامل ایمپرشن های دابل کلیک بید منیجر، کلیک ها و کانورژن ها هستند. اگر اشتراک گذاری Cost Data را در تنظیمات فعال کرده باشید، داده های DBM Cost را هم مشاهده می کنید. علاوه بر آن، فعال کردن بخش گزارش دابل کلیک بید منیجر به شما اجازه می دهد دایمنشن های بید منیجر را در سگمنت ها یا Secondary Dimensions در زمان گزارش های آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده نمائید.

بخش Click در گزارش های بید منیجر

این دایمنشن ها شامل ادورتایزر، Insertion order، سایت و موارد دیگری هستند که در بالا به آنها اشاره شد. توجه داشته باشید که در آنالیتیکس ۳۶۰، می توان این موارد را با DBM یا دابل کلیک بید منیجر لیبل زنی کنید. به عنوان مثال، DMB سایت و ادورتایزر. فرض کنید که شما به بخش کاربرانی علاقه دارید که یک سری محصول خاص را مشاهده کرده اند. شما می خواهید بدانید چه صفحات یا محصولات دیگری را دیده اند.

استفاده از DBM های متنوع در گزارش های آنالیتیکس 360

می توانید این کار را با به کارگیری یک سگمنت سفارشی در آنالیتیکس ۳۶۰ برای کاربرانی انجام دهید که یک محصول خاص را در صفحات یا Event های خاص دیده اند. شما همچنین می توانید دایمنشن ها و متریک های DBM را در زمان ساخت گزارش های سفارشی ببینید.

ساخت سگمنت سفارشی برای DBM در آنالیتیکس

چند نکته مهم

به خاطر داشته باشید که ترکیب کردن مدل دابل کلیک کمپین منیجر یا DCM و دایمنشن های مدل GA در هر گزارش میسر نیست. همچنین ترکیب کردن دایمنشن های مدل GA با متریک های DBM امکان پذیر نمی باشد.

محدودیت های DBM در ترکیب نشدن با مدل های دیگر

به عنوان مثال، شما قادر نیستید کلیک های DBM را با Source/Medium مقایسه کنید. داخل رابط کاربری آنالیتیکس، شما می توانید ببینید که دایمنشن های دابل کلیک یا با مدل DCM یا GA لیبل زنی شده اند. مثلا، دابل کلیک بید منیجر Insertion Order یا مدل DCM آن. در اینجا لیبلی که مدل اتریبیوت آنها را نشان دهد نیست، پس احتمالا از مدل GA استفاده شده است. به عنوان مثال، سورس/مدیوم یک دایمنشن مدل GA محسوب می شود، اما لیبلی ندارد.

استفاده از سورس، مدیوم به عنوان یک دایمنشن GA

راه های زیادی برای استفاده از بخش گزارش دابل کلیک بید منیجر در اکانت آنالیتیکس ۳۶۰ است. همچنین دایمنشن ها و متریک های DBM به صورت کلی در دسترس هستند. در مطلب بعدی آموزش گوگل آنالیتیکس درباره بازاریابی مجدد در بید منیجر صبحت می کنیم و چند مثال را با هم در این مورد بررسی خواهیم کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها