آموزش آنالیتیکس

یکپارچه سازی گزارش های مدیریت کمپین

ابتدا لازم است که با اصطلاحات آنالیتیکس ۳۶۰ آشنا شوید. بنابراین به شما توصیه می کنیم که مطالب آموزش آنالیتیکس را با دقت مطالعه نمائید. در تمامی صفحات از ویدیو فارسی استفاده شده تا بتوانید راحت تر مهارت های خود در زمینه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل گوگل را افزایش دهید.

دابل کلیک کمپین منیجر به شما اجازه می دهد تبلیغات Display را در وب سایت ها و موبایل مدیریت کنید. همچنین متریک های عملکرد مرتبط با کمپین های تبلیغاتی شما را فراهم می کند. زمانی که دابل کلیک کمپین منیجر یا به اصطلاح DCM را با گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ یکپارچه سازی می کنید، می توانید تحلیل کنید که ایمپرشن ها و کلیک ها در نرخ تبدیل چه نقشی را دارند.

همچنین بر روی متریک های مانند Bounce Rate و مدت زمان فعال بودن کاربر در سایت تاثیر گذارند. شما همچنین می توانید عمکلرد تبلیغاتی DCM Display را با کانال های دیگر مانند سرچ پولی، ارگانیک و کمپین های ایمیلی مقایسه کنید.

متریک های دابل کلیک Floodlight نیز در کنار تجارت الکترونیک آنالیتیکس و داده های تبدیل در دسترس هستند. اطلاعات کامل تر در این زمینه را می توانید در مطلب مقایسه مدل های CM و GA در آنالیتیکس ۳۶۰ مطالعه کنید.

مزایای یکپارچه سازی گزارش های مدیریت کمپین

فرض می کنیم که فروشگاه محصولات گوگل با دابل کلیک کمپین منیجر قصد دارد کاربران را به بخش لباس ببرد که با یک دابل کلیک floodlight رهگیری می شود. اغلب تبلیغات دیسپلی را می توان در فعالیت بازاریابی فانل بالایی دید. برای ارزیابی کل فانل و درک مقدار تبلیغات DCM، فروشگاه گوگل می تواند از گزارش (Assisted Conversion) گوگل آنالیتیکس استفاده کند. در این مثال، بازه تاریخ آپریل ۲۰۱۷ انتخاب شده است.

گزارش های Assisted Conversions در آنالیتیکس 360

بعد آنها می توانند تبدیل Floodlight را برای “لباس ها” یا (Wearables) انتخاب کنند. شما می توانید مجموع ۱۵۷۵ Assisted Conversion را برای لباس ها مشاهده کنید. در اینجا شما می توانید عملکرد Display Channel را در برابر کانال های دیگر در کانورژن ها ببینید. همچنین می توانید به صورت خاص ببینید که دیسپلی چطور در نرخ تبدیل نقش دارد.

مشاهده جزئیات نرخ تبدیل در گزارش Assisted Conversion

همانطور که در گزارشات فروشگاه محصولات گوگل می بینید، تبلیغات دیسپلی ۳۶۲ کانورژن از ۱۵۷۵ کانورژن را که در هر کانال بوده در اختیار داشته است. این ۲۳ درصد از مجموع Assisted Conversion ها می باشد.
توجه داشته باشید که میزان کلیک آخر اسیستد کانورژن ها در مقایسه با کانال های دیگر نسبتا بالاست.

گزارش های مربوط به Display در بخش Assisted Conversion

این میزان بالا (۱۲.۴۸)، به شما در یک نگاه اعلام می کند که بدون در نظر گرفتن Assisted Conversion، به میزان چشمگیری تبلیغات دیسپلی را نادیده گرفته اید. در ادامه آموزش آنالیتیکس بیشتر درباره این موضوعات صحبت می کنیم. مطلب بعدی ما درباره گزارشات CM در آنالیتیکس ۳۶۰ است.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاریابی آنلاین

ممنون از اموزش خوبتون

علی غلام پور

مرسی که اینجا هستید و برامون کامنت میزارید. 😍