آموزش آنالیتیکس

گزارش های CM یا مدیریت کمپین در آنالیتیکس ۳۶۰

دقت داشته باشید که این گزارش ها در آنالیتیکس ۳۶۰ فعال هستند و برای دسترسی به آنها نیاز است که ماهیانه هزینه ای را پرداخت کنید. در این مطلب شما را با گزارش های CM در آنالیتیکس ۳۶۰ آشنا می کنیم و در ادامه آموزش آنالیتیکس توضیحات بیشتری در این باره ارائه می دهیم. در صورت علاقه به آموزش تصویری می توانید جزئیات این صفحه را در ویدیو فارسی بالا مشاهده نمائید.

یکپارچه سازی دابل کلیک منیجر (DCM) با آنالیتیکس ۳۶۰، یک بخش جدید را در گزارش ها، متریک ها و دایمنشن ها ایجاد می کند که می توانید از طریق اکانت آنالیتیکس به آنها دسترسی داشته باشید. در صورتی که مطلب قبلی ما درباره یکپارچه سازی مدیریت کمپین را مطالعه کرده باشید، محتویات این صفحه را بهتر متوجه خواهید شد. وارد قسمت گزارش های Acquisition شوید تا بخش دابل کلیک کمپین منیجر را پیدا کنید.

گزارش های مربوط به CM

هر کدام از این گزارش های جدید یک سشن (View Through) و (Click Through) را در دایمنشن DCM و با متریک های سشن GA دارند. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه مقایسه نسبی GA و CM در آنالیتیکس ۳۶۰ بخوانید. به عنوان مثال، صحفات بر سشن، بانس ریت، Goal Completion و درآمد می تواند در میان این گزارش های جدید قرار بگیرند. دایمنشن های دابل کلیک منیجر در این بخش آنالیتیکس ۳۶۰ Advertisers – Campaigns – Sites – Placements – Ads و Creatives هستند. با این ویژگی ها شما می توانید عملکرد کمپین DCM را تحلیل کنید.

گزارش های مربوط به دابل کلیک منیجر کمپین

به عنوان مثال، می بینید که برای ماه آپریل سال ۲۰۱۸، کمپین DCM که در محصولات فروشگاه گوگل بیشترین درآمد را داشته “Bags 2017” است.

میزان درآمد کیف 2017 در فروشگاه محصولات گوگل

گروه متریک Clicks را در تب Explorer انتخاب می کنیم تا متریک های DCM را مستقیم به صورت ایمپورت شده به دابل کلیک ببینیم. این گزینه شامل ایمپرشن، کلیک و هزینه می باشد.

بخش کلیک در گزارش های مدیریت کمپین

گزارش Floodlight یک تقسیم بندی از کانورژن های DCM را در اختیار شما می گذارد.

گزارش Floodlight

می توانید سگمنت ها و دایمنشن های ثانویه را به کار بگیرید تا داده ها را بیشتر تحلیل کنید. علاوه بر میسر سازی قسمت گزارش های CM، به شما اجازه می دهد تا دایمنشن های DCM را درون سگمنت ها یا به عنوان دایمنشن های ثانویه در گزارش آنالیتیکس ۳۶۰ به کار ببرید.

دایمنشن های ثانویه DCM در آنالیتیکس 360

این دایمنشن ها شامل ادورتایزر، کمپین، Placement و مواردی هستند که در بالا به آنها اشاره شد. توجه داشته باشید که در آنالیتیکس ۳۶۰ این ویژگی ها را با DCM لیبل می زنند. به عنوان مثال، DCM ادورتایزر و DCM کمپین. همچنین می توانید داده های کانورژن Floodlight را در بیشتر گزارش ها با انتخاب گروه Metric Floodlight در تب اکسپلورر ببینید. به عنوان مثال، می توانید ببینید کدام سگمنت (In-market) در گزارش های دموگرافیک و Interest شما بیشترین کانورژن DCM را داشته اند.

شما می توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا مخارج خود را در سگمنت های “in-market” که بیشترین تبدیل DCM را دارند مدیریت کنید. مانند محصولات الکترونیکی و گوشی های موبایل. شما همچنین می توانید دایمنشن ها و متریک های DCM را که Floodlight دارند در زمان ساخت گزارش های سفارشی انتخاب کنید.

امکانات گزارش دهی Floodlight

به خاطر داشته باشید که ترکیب کردن مدل DCM و دایمنشن های مدل GA در هر تگ گزارشی ممکن نیست. همچنین امکان ندارد دایمنشن های مدل GA را با متریک های DCM ترکیب کنید.

DCM با هر مدل GA ترکیب نمی شود

به عنوان مثال، شما نمی توانید DCM Clicks را در مقایسه با Source/Medium ببینید. در رابط کاربری GA، شما می توانید ببینید که آیا دایمنشن های دابل کلیک، لیبل DCM یا مدل GA را دارند یا خیر. در اینجا هیچ لیبلی برای مشخص کردن مدل اتریبیوشن نیست و می توان از مدل GA استفاده کرد. به عنوان مثال، Source/Medium یک دایمنشن مدل GA است، اما شامل لیبل نمی شود.

استفاده از سورس، مدیوم برای مدیریت کمپین

حرف آخر

در این مطلب از آموزش گوگل آنالیتیکس مرور کاملی بر روی ویژگی های جدیدی داشتیم که از یکپارچه سازی DCM و آنالیتیکس ۳۶۰ بود. راه های زیادی برای استفاده از بخش گزارش DCM در اکانت آنالیتیکس ۳۶۰ وجود دارد. همچنین دایمنشن های DCM و متریک هایی که به صورت کلی وجود دارند؛ در مطلب بعدی بیشتر درباره آنها صحبت خواهیم کرد. بنابراین توصیه می کنیم، یکپارچه سازی دابل کلیک منیجر در آنالیتیکس را بخوانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها