آموزش آنالیتیکس

شاخص عملکرد محتوا در آنالیتیکس | متریک های ویدیو

در صورتی که از ویدیو در وب سایت خود استفاده می کنید تا کاربران بیشتر با محتوای شما تعامل برقرار کنند، نیاز است که تعاملات آنها را بررسی نمائید. برای این کار لازم است که از متریک های ویدیو استفاده کنید. یک ویدیو در بالای صفحه برای شما آپلود کرده ایم تا محتویات این صفحه را در قالب آموزش تصویری ببینید.

اگر سازمان شما زمان و تلاش برای تولید ویدیو را دارد، شاید بخواهید برقراری ارتباط کاربرها با آن ویدیوها را اندازه گیری کنید. بخش Event Tracking علاوه بر تعاملات کاربران با ویدیوها، می تواند مدت زمان تماشای ویدیو و شروع آنها را نشان دهد. برای این کار نیاز است که با توسعه دهنده خود کار کنید تا متریک های سفارشی را بررسی نمائید.

Event Tracking در گوگل آنالیتیکس

این ویژگی به شما اجازه می دهد تا متریک های محاسباتی ایجاد کنید. ما در مطلبی جداگانه درباره ایجاد متریک های محاسباتی در آنالیتیکس توضیحاتی را ارائه داده ایم. پس از ایجاد متریک ها، می توانید تماشای ویدیو به ازای هر بازدید، سشن و کاربر را مشاهده کنید.

همچنین امکان ارزیابی مدت زمان تماشای ویدیو به ازای مدت زمان هر سشن را ببینید. به زبان ساده تر، درصد مدت زمان سشنی که یک ویدیو در آن پخش می شود.

با استفاده از گزارش های سفارشی، می توانید این متریک ها را در برابر دایمنشن هایی مثل نام URL ویدیو مقایسه کنید. این کار می تواند به عنوان لیبل یک رویداد یا به عنوان دایمنشن سفارشی محسوب شود. اگر یوتیوب، هاست ویدیوهای شماست، توسعه دهنده های شما می توانند از API پخش کننده یوتیوب یا تریگر آن در گوگل تگ منیجر استفاده کنند تا این تعاملات را به عنوان رویداد رهگیری کنند.

اکنون که صحبت از یوتیوب به میان آمد پیشنهاد ما این است که اطلاعات خود برای کسب درآمد از یوتیوب را نیز افزایش دهید.

خلاقیت در ارزیابی ویدیوها

شما می توانید در این مسیر بسیار خلاق عمل کنید. به عنوان مثال، اگر مقدار توقف ویدیو بیشتر از ۳ بار باشد، ممکن است بیننده ویدیو با تاخیر آن را نگاه کند. اگر کاربر دکمه پخش را بزند و تا آخر ویدیو هیچ کاری انجام ندهد، این می تواند دیدن کامل ویدیو محسوب شود. اگر کاربر بین دو تا سه ویدیو شما را مشاهده کند، این می تواند به دلیل (Call to Action) یا مجاب کردن خلاقانه شما باشد.

شاخص عملکرد محتوا در آنالیتیکس | متریک های ویدیو

سپس می توانید از این رویدادهایی که ایجاد کرده اید در سگمنت ها استفاده کنید تا داده های خود را بهتر تحلیل نمائید. در دوره آموزش حرفه ای آنالیتیکس می توانید اطلاعات کاملی از سگمنت ها کسب کنید و اطلاعات خود را به صورت مقایسه ای ارزیابی کنید.

به عنوان مثال، می توانید سگمنت های خود را برای بیننده هایی که با تاخیر ویدیو را می بینند، با مشاهده کننده های کامل مقایسه کنید تا ببینید آیا دیدن ویدیوها به صورت های مختلف روی نرخ تبدیل کلی سایت شما چه تاثیری دارد.

حرف آخر

مواردی که در این مطلب به آنها اشاره داشتیم، می توانند برای وب سایت هایی که از ویدیو استفاده می کنند، بسیار مفید واقع شوند. به شما توصیه می کنیم که از ویدیو در سایت خود استفاده کنید، چون باعث می شود کاربران برای تعامل با محتوا بیشتر ترغیب شوند. در صورتی که نمی توانید چنین کاری انجام دهید، توصیه می کنیم که مطالب شاخص عملکرد محتوا در آنالیتیکس و شاخص های عمق پیمایش را مطالعه کنید.

در مطلب بعدی توضیحات مفیدی درباره استفاده از ارزش صفحات در آنالیتیکس ارائه می کنیم. بهتر است این مطلب را با دقت مطالعه نمائید، تا بتوانید از این اطلاعات نیز برای دریافت مدرک رسمی از گوگل بهره ببرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها