آموزش آنالیتیکس

یکپارچه سازی دابل کلیک سرچ با آنالیتیکس ۳۶۰

در صورتی که از آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده می کنید، یکپارچه سازی آن با دابل کلیک سرچ بسیار ایده آل است. چون با انجام این کار، می توانید جزئیات دقیقی از کمپین های سرچ خود در موتورهای جستجو داشته باشید. در ادامه مطلب به صورت کامل این موضوع را به شما توضیح خواهیم داد. همچنین می توانید از ویدیو فارسی بالای صفحه استفاده کنید که شامل اطلاعات این مطلب می باشد.

دابل کلیک سرچ

دابل کلیک سرچ یا DS یک رابط کاربری متحد برای مدیریت کردن کمپین های سرچ در چند موتور جستجوگر می باشد. پیشتر در آموزش گوگل آنالیتیکس و در مطلب “یکپارچه سازی پلتفرم های بازاریابی” درباره DS صحبت کرده ایم. بدون دابل کلیک سرچ، شما باید کمپین های سرچ، تبلیغات و کلید واژه ها را در هر موتور جستجوگر (مانند بینگ، یاهو، بایدو و …) به صورت جداگانه مدیریت کنید.

شما همچنین مجبورید، به صورت دستی تگ های اتریبیوشن را برای هر کدام از این سرچ های پولی متفاوت استفاده کنید. دابل کلیک سرچ، گزارش دهی یکپارچه را فراهم می کند و فرآید بیدینگ یا هزینه گذاری نیز به صورت خودکار انجام می شود.

همانطور که DS کاربران را قادر می کند به صورت موثر تمام تلاش های بازاریابی سرچ را در یک ابزار مرکزی مدیریت کنند؛ یکپارچه سازی آنالیتیکس ۳۶۰ از این مزیت استفاده می کند تا داده های بازاریابی سرچ، در کنار تعامل سایت و داده های نرخ تبدیل را فراهم می کند. فرض کنید یک سایت تجارت الکترونیکی دارید و از دابل کلیک سرچ برای اجرای کمپین های موتور جستجو A و B استفاده می کنید.

مثال موتور جستجو A و B

شما می توانید داده های هر دو اکانت موتور جستجو را در DS کنار هم ببینید و عملکرد تجارت الکترونیکی سرچ های پولی خود را بررسی کنید.

در مثال گوگل می توانید ببینید که موتور جستجوی A حدود ۲۴۰۰ سشن را به سایت هدایت کرده و ۴۴۰۰ دلار درآمد ایجاد کرده است. موتور جستجوی B کمتر از ۱۵۰۰ سشن هدایت کرده و درآمد ایجاد شده آن کمتر از ۲۵۰۰ دلار است. با این حال که موتور جستجوی A ترافیک بیشتر و درآمد بالاتری را ثبت کرده، اما ترافیک موتور جستجوی B نرخ تبدیل بیشتری را داشته است. می توانید هر دو موتور را بررسی کنید تا هر کمپینی که روی عملکرد تاثیری داشته را ببینید.

نحوه گزارش دهی موتور جستجوی A و B در آنالیتیکس 360

مزایای یکپارچه سازی DS با آنالیتیکس ۳۶۰

یکپارچه سازی دابل کلیک سرچ DS با آنالیتیکس ۳۶۰، توانایی شما را برای مقایسه سرچ پولی با کانال های دیگر افزایش می دهد. این یکپارچه سازی شامل “تگ سازی خودکار” است که پیشتر در مقاله بازاریابی مجدد بید منیجر در آموزش آنالیتیکس توضیحاتی ارائه داده ایم. این ویژگی مقدار اتریبیوشن ترافیک را به صورت خودکار از دابل کلیک سرچ به گوگل آنالیتیکس ارسال می کند.

ویژگی های یکپارچه سازی دابل کلیک سرچ DS

با استفاده از تگ سازی خودکار، شروع کمپین ها ساده تر انجام شده و از خطاهای “تگ سازی دستی” جلوگیری می شود. جزئیات بیشتری از پارامتر های استاندارد و اجازه گزارش های هزینه ای فراهم می شود. Auto Tagging یا تگ سازی خودکار همچنین اطمینان می دهد که تمام ترافیک های تبلیغات دابل کلیک سرچ به صورت دائمی در گروه کانال پیش فرض (paid Search) قرار بگیرد. بدین ترتیب نیازی نیست به صورت دستی آن را در اکانت های سرچ پولی مختلف خود مدیریت کنید.

بنابراین به این معنی است که مقایسه آسان Paid Search Channel با کانال های دیگر مانند Display، سرچ ارگانیک، ایمیل و Affiliate انجام می شود.

گزارش دهی DS در آنالتیکس ۳۶۰

حالا نگاهی به گزارش های Acquisition آنالیتیکس می اندازیم. در قسمت All Traffic گزارش های کانال فیلتر شده تا تنها Affiliate ها و کانال های سرچ پولی نمایش داده شوند. در حالی که افیلیت ها ترافیک بیشتری داشته اند، اما نرخ تبدیل و درآمد سرچ پولی بسیار بیشتر بوده است. با این اطلاعات، شما می توانید روی کانال های افیلیت متمرکز شوید و بر روی بهینه سازی میزان تبدیل ها فعالیت کنید.

گزارش های Acquisition مربوط به سرچ های پولی و Affiliate

در صورتی که این قابلیت را تا به حال فعال نکرده اید، می توانید گزینه User Metric را برای گزارش دهی فعال کنید. برای این کار گزینه Enable User Metric In Reporting را انتخاب نمائید.

نتیجه گیری

موارد ذکر شده بالا تنها چند مثال از یکپارچه سازی گزارش سرچ است که نشان می دهد چه مزیت هایی با دابل کلیک و داده های آنالیتیکس ۳۶۰ خواهید داشت. زمانی که آنها با هم یکپارچه سازی شوند، این شرایط را خواهید داشت تا عملکرد سرچ پولی را در موتورهای جستجو و کمپین های مختلف مقایسه کنید.

این یکپارچه سازی به شما اجازه می دهد تا نشانگرهای عملکرد را فراتر از گزارش گیری DS تحلیل کنید؛ مانند تعامل سایت، تجارت الکترونیک و متریک های کانورژن. در مطلب بعدی از آموزش آنالیتیکس ما راه های دیگری برای استفاده از داده های DS در اکانت آنالیتیکس ارائه می دهیم. بنابراین توصیه می کنیم گزارش های دایمنشن و متریک DS را مطالعه کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها