آموزش آنالیتیکس

یکپارچه سازی پلتفرم های بازاریابی گوگل در آنالیتیکس ۳۶۰

شما می توانید پلتفرم های بازاریابی گوگل را با آنالیتیکس ۳۶۰ یکپارچه کنید تا روش های تحلیل بهتری در اختیار داشته باشید. با این کار می توانید تبلیغات خود را بهتر از گذشته مدیریت کنید و همچنین جزئیات دقیق تری را مشاهده کنید. اگر خواندن متن برای شما خوشایند نیست، می توانید مطالب دوره آموزش آنالیتیکس ۳۶۰ را با استفاده از فیلم های فارسی جی ادز مرور کنید.

در ابتدا نیاز است که شما را با (Double Click) آشنا کنیم. این ابزار یک راه حل تبلیغاتی ارائه می دهد تا کمپین های بازاریابی دیجیتال موثر بسازید، مدریت کنید و آنها را رشد دهید. توضیحات بیشتری از دابل کلیک را می توانید در مطلب شروع کار با آنالیتیکس ۳۶۰ بخوانید. در این مطلب درباره یکپارچه سازی پلتفرم های بازاریابی صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی راه حل هایی که دابل کلیک پیشنهاد می دهد، پلتفرم بازاریابی دیجیتال دابل کلیک یا DDM نامیده می شوند. برای این که به ارزیابی کمک شود، می توانید مستقیما متریک های گزارش دهی DDM را در گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ یکپارچه سازی کنید. این یکپارچه سازی ها گزارش های دابل کلیک خاصی را به آنالیتیکس اضافه می کنند. همچنین متریک ها و دایمنشن هایی به گزارش های استاندارد اضافه می شوند.

دابل کلیک کمپین منیجر یا DCM

نیاز است نگاهی بیندازیم به اینکه کدام راه حل های دابل کلیک با گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ یکپارچه سازی شده اند. دابل کلیک کمپین منیجر یا به اصطلاح DCM، سرور و سیستم مدیریت تبلیغات ثالث گوگل است. سازمان ها و تبلیغ کنندگان می توانند از DCM برای ترافیک برنامه های چند رسانه ای، آپلود موارد خلاقانه و ایجاد قوانین مناسب برای تبلیغات استفاده کنند.

یکپارچه سازی های DCM، یک دسته جدید از گزارش های Acquisition را به آنالیتیکس اضافه می کند. این گزارش ها مشابه با گزارش های گوگل ادوردز هستند، ولی ایمپرشن، کلیک و سشن های ویو و کلیکی دارند. این یکپارچه سازی همچنین تمام گزارش های Acquisition را با دایمنشن ها و متریک های DCMA میسر می کند تا در آنالیتیکس ۳۶۰ مورد استفاده قرار بگیرند.

گزارش های جدید DCM بعد از یکپارچه سازی

دبل کلیک بید منیجر با DBM به نام تقاضا کننده شناخته می شود. به کسب و کارها اجازه می دهد تا ایمپرشن تبلیغاتی را به صورت آنی مشاهده کنند. عموما، هر باری که یک صفحه وب با یک ایمپرشن تبلیغاتی بارگذاری می شود، یک مزایده دیجیتال در یک میلی ثانیه ایجاد می شود که تعدادی از ضوابط را ارزیابی می کند تا نشان داده شدن تبلیغ کننده مشخص شود.

مزایای یکپارچه سازی پلتفرم های بازاریابی

یکپارچه سازی پلتفرم های بازاریابی گوگل به شما اجازه می دهد تا از داده های آنالیتیکس برای تعریف مخاطب های خاص استفاده کنید تا بتوانید آن کاربران را با تبلیغات مرتبط هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، فروشگاه محصولات گوگل می تواند یک کمپین بازاریابی مجدد داینامیک ایجاد کند که هدفش کاربرانی هستند که یک وب سایت را بیش از سه بار دیده اند و در یک شهر خاص زندگی می کنند. در صورت نیاز می توانید چگونگی ایجاد بازاریابی مجدد داینامیک در آنالیتیکس را مطالعه کنید.

زمانی که پلتفرم ها با گوگل آنالیتیکس یکپارچه سازی شوند، یک دسته جدید از گزارش های DBM در قسمت Acquisition آنالیتیکس دیده می شود. این بخش، مشارکت در سایت و متریک های Conversion را با دایمنشن های DBM را نشان می دهد. گزارش های اکوئیزیشن این امکان را به شما می دهند تا از این اطلاعات برای تحلیل استفاده کنید.

دبل کلیک سرچ

دبل کلیک سرچ یا DS اجازه می دهد کسب و کارها کمپین های سرچ را در گوگل ادوردز مدیریت کنند. مانند پلتفرم های بازاریابی دیگر (مثل بینگ ادز – یاهو ژاپن و …) در DS می توانید از استراتژی های پیشنهادی استفاده کنید تا کارآمدترین هزینه را برای هدف های تبلیغاتی پیدا کنید. یکپارچه سازی دبل کلیک سرچ، گزارش های جدیدی را به بخش Acquisition آنالیتیکس ۳۶۰ اضافه می کند. مانند گزارش (Engine Accounts) که اجازه می دهد عملکرد کلیک های تبلیغاتی خریداری شده در موتورهای جستجو مختلف را ببینید.

گزارش های جدید دابل کلیک سرچ بعد از یکپارچه سازی پلتفرم های گوگل

علاوه بر آن، به شما اجازه می دهد تا از دایمنشن های DS به عنوان Secondary Dimensions و سگمنت ها استفاده کنید. دبل کلیک تعدادی از راه حل های مخصوص تبلیغات را به تبلیغ کننده های بزرگ پیشنهاد می دهد. یکپارچه سازی آن با گوگل آنالیتیکس ۳۶۰، باعث می شود کسب و کارها بتوانند اثر گذاری تبلیغات را بهتر ارزیابی کنند. علاوه بر آن، می توانند عملکرد کمپین را بهینه کنند و اطمینان حاصل کنند که بهترین ROI (میزان بازگشت سرمایه) را در تمام کانال ها بدست می آورند.

امکانات دابل کلیک سرچ برای دایمنشن ثانویه

حرف آخر

در این مطلب از آموزش گوگل آنالیتیکس، آموختید که یکپارچه سازی پلفترم های بازاریابی با آنالیتیکس ۳۶۰ می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. البته این در صورتی است که کسب و کار شما اکانت آنالیتیکس ۳۶۰ را در اختیار داشته باشد. چون آنالیتیکس ۳۶۰ برای کسب و کارهای بسیار بزرگ ایجاد شده و علاوه بر نسخه استاندارد، نیاز است هر ماه برای آن هزینه ای پرداخت کنید. در ادامه دوره آموزش آنالیتیکس درباره مقایسه مدل های نسبی GA و CM صحبت می کنیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها