آموزش آنالیتیکس

بازاریابی مجدد داینامیک در آنالیتیکس

شما می توانید با یک روش جذاب کاربرانی که قبلا به وب سایت شما آمده اند و صفحاتی را بازدید کردند، مجددا به سایت خود برگردانید. علاوه بر آن، می توانید از گزارشاتی که در آنالیتیکس مشاهده می کنید، کمپین ها و فعالیت های خود را تغییر داده و کاربران را تشویق به خرید نمائید. در ادامه درباره انجام این کار توضیح می دهیم. همچنین شما می توانید برای سهولت بیشتر در مطالعه، اطلاعات این مطلب را در ویدیو بالا مشاهده کنید.

بازاریابی مجدد داینامیک در آنالیتیکس به شما اجازه می دهد تبلیغات بازاریابی مجدد خود را خیلی دقیق تر هدف گذاری کنید. این کار شما را قادر می سازد بر اساس محتوا یا محصولاتی که کاربران در وب سایت شما دیده اند، هدف گذاری خود را انجام دهید. همچنین می توان این اهداف را با استفاده از محصولات مرتبط، محصولات با عملکرد بالا، تاریخچه های خرید و دموگرافیک ها ایجاد نمود.

به عنوان مثال، فروشگاه محصولات گوگل می تواند آیدی های محصولات را از کالایی که کاربران در وب سایت دیده اند، متمایز کند و آن محصولات را برای همان کاربران تبلیغ کند تا آنها دوباره به وب سایت بازگردند و خرید کنند.

چگونگی ایجاد بازاریابی مجدد داینامیک در آنالیتیکس

برای ایجاد بازاریابی مجدد داینامیک، در ابتدا باید اکانت های ادوردز و گوگل آنالیتیکس به یکدیگر وصل شوند و ویژگی تبلیغ کردن را فعال کنید. می توانید برای این کار مقاله نحوه اتصال ادوردز به آنالیتیکس را مشاهده نمائید. کسب و کارهای خرده فروشی هم نیاز دارند اکانت های ادوردز را به مرکز خرید کالاهای گوگل متصل کنند.

مرکز کالاها یک سایت است که به خریداران اجازه می دهد جنس های آنلاین و موجود فروشگاه شما را ببینند. از کمپین های بازاریابی داینامیک یا پویا، می توان از این داده های محصول برای سفارشی سازی بهتر تبلیغات استفاده کنند.

برای متصل کردن اکانت ادوردز به مرکز کالاها وصل شوید و آیدی ادوردز خود را اضافه کنید. سپس می توانید وارد اکانت ادوردز شده و از مرکز کالاها لینک را درخواست کنید. برای فعال کردن بازاریابی مجدد پویا، باید ویژگی های عمودی یا Vertical Attributes را فعال نمائید. دایمنشن های سفارشی بسازید و تگ های وب سایت خود را به روز رسانی کنید. در صورتی که اطلاعات از دایمنشن های سفارشی ندارید، می توانید از مقاله اشاره شده برای کسب اطلاعات کامل اقدام نمائید. برای بازاریابی مجدد داینامیک می توانید، آئودینس، اتربیوت و کمپین بازاریابی ایجاد کنید.

شما می توانید یک لیست از Vertical Attributes برای بازاریابی مجدد داینامیک در Help Center آنالیتیکس ببینید. از آنجایی که فروشگاه محصولات گوگل یک خرده فروشی است، آنها از اتریبیوت ورتیکال خرده فروشی استفاده می کنند. برای اینکه بتوانید رهگیری کنید کاربرها کدام محصولات را دیدن و در کدام صفحات هستند و مبلغ کل محصولات دیده شده را بدانید، می توانید از اتریبیوت های Required و Optinal استفاده کنید.

زمانی که متوجه شدید چه اتریبیوت ورتیکالی باید استفاده کنید، می توانید دایمنشن سفارشی را با استفاده از هر اتریبیوت ورتیکال به عنوان نام هر دایمنشن سفارشی انتخاب کنید. اینگونه است که گوگل آنالیتیکس می داند که در دایمنشن سفارشی چه چیزی ذخیره شده است. زمانی که دایمنشن های سفارشی خود را ذخیره کردید، آنالیتیکس یک کد رهگیری به شما می دهد تا در صفحاتی که محصولات هستند، قرار دهید. اما لازم است کد نویسی های دیگری انجام دهید تا اطلاعاتی را مانند آیدی محصول، نوع صفحه و کل ارزش را در اختیار داشته باشید.

وقتی که کد را به صفحات وب سایت اضافه کردید، می توانید آئودینس های بازاریابی مجدد داینامیک خود را با استفاده از دایمنشن های سفارشی که تعریف کردید، بسازید. این Audience ها می توانند شامل موارد زیر باشند. کاربرانی که صفحه اصلی شما یا صفحات هر دسته بندی محصول را دیده اند. کاربرانی که لیست محصولات شما یا صفحه جزئیات محصولات را دیده اند. کاربرانی که خریدشان را رها کرده یا کاربرانی که قبلا خریدی انجام داده اند.

شما می توانید این آئودینس ها را آنگونه که فروشگاه محصولات گوگل ایجاد کرده، بسازید. اما برای این کار باید از سگمنت ها استفاده کنید. می توانید در مطلب لینک شده موارد مربوط به سگمنت ها در آنالیتیکس را مشاهده نمائید. بعد از اضافه کردن اتریبیوت ورتیکال در تگ صفحه و ساخت آئودینس های بازاریابی مجدد، لازم است که اتریبیوت های پویا را بر اساس ورتیکال ها بسازید و آنها را به اکانت ادوردز خودتان وصل کنید.

در پراپرتی اکانت انتخاب کنید که می خواهید در کدام یک از آنها اتریبیوت های داینامیک ایجاد کنید. سپس روی Audience Definition کلیک کرده و بعد از آن Dynamic Attribute را انتخاب نمائید. روی New Attribute کلیک کنید. ابتدا نوع کسب و کار خود را مشخص نمائید.

در قسمت ویو، آنالیتیکسی را انتخاب کنید که در آن داده های اتریبیوت پویا در دسترس است. بعد در قسمت Destination Account، حساب ادوردزی را که می خواهید وصل شود، انتخاب کنید. سپس گزینه ادامه را زده و داینامیک اتریبیوت و ورتیکال اتریبیوتی که به تگ های صفحه اضافه کردید را انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید.

اکنون می توانید کمپین های بازاریابی مجدد داینامیک را در ادوردز استفاده نمائید. زمانی که شما کمپین ادوردز خود را ساختید، می توانید کاربرانی را که قبلا محتوای سایت را دیده اند، جذب کنید.

سخن آخر

بازاریابی مجدد داینامیک روشی ایده آل است تا با استفاده از آن بتوانید کاربران را مجدد به صفحه سایت خود بازگردانید. در صورتی که از ابتدا در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس با ما همراه بوده اید، باید بدانید که تنها یک بخش دیگر باقی مانده تا پس از آن بتوانید مدرک رسمی Advanced خود را از گوگل دریافت کنید.

در مطلب بعدی درباره جمع بندی دوره آنالیتیکس پیشرفته به صورت خلاصه صحبت می کنیم و در انتها لینک مخصوص برای شرکت در آزمون و کسب مدرک را قرار می دهیم. بنابراین توصیه می کنیم که این بخش را از دست ندهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها