آموزش آنالیتیکس

جمع بندی دوره آموزش پیشرفته آنالیتیکس

زمانی که از آنالیتیکس برای تجزیه و تحلیل کسب و کار آنلاین خود استفاده می کنید، باید بدانید تمام این فرآیند با اندازه گیری شروع می شود. مثلا پرسیدن سوالاتی مثل اینکه چند نفر مشتری شما شدند و شما در چه مسیری در حال از دست دادن مشتری ها هستید؟ اندازه گیری یا ارزیابی یعنی جمع آوری داده هایی که شما نیاز دارید تا به سوالات کاری تان پاسخ دهند. سپس باید داده ها را جمع کنید تا تبدیل به یک گزارش قابل خواندن شوند.

بنابراین می توان این اطلاعات را در اختیار تصمیم گیرنده ها قرار دارد تا بتوانند تصمیمات استراتژیک مهم را اخذ کنند. این کار غالبا شامل توسعه و توزیع گزارش های سفارشی و داشبورد ها می باشد. می توانید تمام اطلاعات مربوط به داشبوردها در آنالیتیکس را در دوره مبتدی مشاهده نمائید. سپس شما می توانید داده های بدست آمده را تحلیل کنید.

گاهی اوقات این تحلیل می تواند خیلی ساده باشد؛ مثلا شناسایی روش های بزرگتر یکی از این موارد محسوب می شود. همچنین تحلیل می تواند حامی دسته بندی های پیچیده تر داده های شما یا تحلیل های رقابتی باشد که عملکرد شرکت شما را با کسب و کارهای مشابه آن صنعت مقایسه می کند. تحلیل فرآیند توسعه فرضیات بر اساس انتظارات شماست و متوجه شدن تطابق متریک ها نیز بر عهده شما می باشد. وقتی داده هایی را پیدا می کنید که با انتظارات شما همخوانی ندارند، تحلیل شما باعث میشود دلیل آن را بیابید.

مرحله آزمایش

آزمایش کردن آخرین مرحله این فرآیند است. در این قسمت شما راه حل های مختلفی را برای مشکلاتی که در تحلیل خود پیدا کردید در نظر می گیرید. اینگونه می توانید متریک ها را مطابق با انتظارات خود تنظیم نمائید. توصیه می کنیم که مطلب ما درباره چگونگی ایجاد متریک سفارشی در آنالیتیکس را مطالعه کنید. آزمایش موضوع حیاتی است، چون به شما اجازه می دهد موقعیت های پیشرفت را ببینید و تصمیم بگیرید که چه مواردی کار می کند.

پس از آن می توانید مواردی که از این فرآیند یاد گرفتید را تکرار کنید تا بازاریابی خود را بهبود بخشید. امیدواریم که دوره آموزش گوگل آنالیتیکس به شما کمک کرده باشد تا توانایی شما در کار با آنالیتیکس افزایش یابد.

شرکت در چالش پیشرفته آنالیتیکس

فراموش نکنید که در آزمون پیشرفته گوگل آنالیتیکس شرکت نمائید. با مواردی که در این دوره آموختید، می توانید مدرک رسمی Advanced خود را دریافت کنید. برای این کار لازم است چهار مرحله آزمون (Assesment) را با نمره بالای ۸۰ درصد بگذرانید. در صورتی که نتوانید چنین امتیازی کسب کنید، می توانید مجدد امتحان نمائید و دروس این دوره را مرور کنید.

مدرک پیشرفته گوگل آنالیتیکس

می توانید از طریق آزمون دوره آنالیتیکس اقدام نمائید. توجه داشته باشید که باید از یک اکانت ایمیل استفاده کنید تا اجازه ثبت نام در دوره را داشته باشید. سپس لازم است که درس های دوره را به یاد داشته باشید تا از مواردی که آموختید جهت کسب مدرک استفاده نمائید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
omid

این ویدیو دوبله نشده گفتم شاید اشتباهی رخ داده باشه. اما کارتون بی نقصه البته ارتیکلش هم هست واقعا ممنون