آموزش آنالیتیکس

شروع کار با آنالیتیکس ۳۶۰ و آشنایی با قابلیت های آن

قبل از هر چیزی ورود شما را به صفحه آنالیتیکس ۳۶۰ خوش آمد می گوییم. اگر دوره های آنالیتیکس ما را کامل کرده اید و می خواهید بیشتر یاد بگیرید که چطور از ویژگی های مناسب این ابزار استفاده کنید، این دوره برای شما مناسب است. اگر به خواندن متن علاقه ای ندارید، می توانید از ویدیو بالای صفحه استفاده کنید که مربوط به محتویات این مقاله می باشد.

در صورتی که با آنالیتیکس به صورت حرفه ای آشنا نیستید، توصیه می کنیم که دوره های آموزش آنالیتیکس ما را مطالعه کنید. در صورتی که قبلا آنها را مطالعه کرده اید، به خواندن ادامه مطلب بپردازید. گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ حمایت خودش از شرکت های بزرگ را اعلام می کند. با امکانات ۳۶۰، شما به ویژگی های پیشرفته دسترسی خواهید داشت. این موارد می توانند شامل گزارش های Rollup، فانل های سفارشی (قیف)، گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی که البته خصوصیات استاندارد و گزارش های معمول آنالیتیکس را هم در اختیار خواهید داشت.

گوگل آنالیتیکس 360 - شروع کار با آنالیتیکس 360 و آشنایی با قابلیت های آن

در دوره آموزش آنالیتیکس ۳۶۰ ویژگی های پیشرفته را به صورت مفصل تر توضیح می دهیم و مثال هایی می زنیم که چطور کسب و کار شما می تواند از آنها برای موفقیت استفاده کند. علاوه بر آن، موارد یکپارچه ای از نسخه استاندارد دریافت می کنید. گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ یکپارچه سازی بدون نقص را با گوگل “BigQuery” در اختیار شما قرار می دهد. لازم است که با این اصطلاح آشنا شوید، چون در دوره زیاد از آن استفاده می کنیم.

BigQuery چیست؟

BiqQuery یک انبار پایگاه داده است که بخشی از Google Cloud شما را قادر می سازد که داده های آنالیتیکس را با منابع داده های دیگر برای تحلیل سفارشی ترکیب کنید. بنابراین بیگ کوئری پلتفرم ذخیره سازی طراحی شده برای مجموعه های بزرگ داده است.

علامت تجاری بیگ کوئری یا BigQuery

این پایگاه می تواند داده های بسیاری را با هزینه ای اندک و با سرعت بالا اداره کند. این ویژگی به شما کمک می کند همه داده های خود را سریع تر در اختیار داشته باشید. همچنین به گزینه دیگری به نام (Double Click) نیاز دارید. در ادامه آموزش گوگل آنالیتیکس به یکپارچه سازی بیگ کوئری خواهیم پرداخت.

تعریف Double Click

Double Click بیزینسی است که متعلق به گوگل می باشد و از طریق تبلیغ کنندگان و ناشران آنلاین درآمد کسب می کند. این فعالیت ها شامل خدمات تبلیغاتی، تحویل آگهی و هدفگذاری رفتاری می باشد. هر وب سایتی می تواند از دابل کلیک استفاده کند و تنها نیاز است که شرایط و ضوابط آن را قبول کنند. باید بدانید که گوگل در سایت های خود از Double Click استفاده می کند.

برند تجاری دابل کلیک گوگل - Google Double Click

شما همینطور به یکپارچه سازی اصلی “Double Click” دسترسی دارید که نیازی به ایجاد تگ ندارد و سریع فعال می شود. در این دوره، شما درباره این یکپارچه سازی های قدرتمند آموزش می بینید و دیدگاه هایی از چگونگی استفاده از آنها به دست خواهید آورد.

آنالیتیکس ۳۶۰ همچنین به شما دسترسی Data Driven Attribution را می دهد که از داده های گوگل آنالیتیکس واقعی شما استفاده می کند تا یک مدل سفارشی برای هر Converison ایجاد کند.

گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ تضمین جمع آوری داده ها، تازه سازی پیشرفته داده ها، داده های نامحدود و گزارش دهی بدون جمع آوری نمونه را امکان پذیر می نماید. همچنین می توانید ویوهای بیشتر برای پراپرتی ها، دایمنشن های سفارشی و متریک ها به ازای هر پراپرتی و دسترسی به متخصصین پشتیبانی اختصاص دهید. در صورتی که هم اکنون از آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده می کنید، این دوره به شما کمک می کند با ویژگی ها و قابلیت های آن آشنا شوید.

در صورتی که به آن دسترسی ندارید، می توانید از این دوره استفاده کنید تا در مورد توانایی های گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ اطلاعات کسب کنید و آن را برای کسب و کار خود فعال نمائید.

حرف آخر

در صورتی که کسب و کار بزرگی در اختیار دارید و می خواهید به خوبی آن را ارزیابی کنید، لازم است کار با آنالیتیکس ۳۶۰ را شروع نمائید. همچنین می توانید علاوه بر ابزار تجزیه و تحلیل گوگل، از امکانات دیگری همچون بیگ کوئری و دابل کلیک نیز استفاده نمائید. توجه داشته باشید که استفاده از آنالیتکس ۳۶۰ هزینه دارد و مانند نسخه استاندارد، رایگان نیست. بهره بردن از امکانات این ابزار برای هر ماه حدود ۱۲۵۰۰ دلار هزینه دارد.

اکنون که با آنالیتیکس ۳۶۰ و قابلیت های آن آشنا شدید، می توانید مقاله گزارش های Rollup را مطالعه کنید. اگر به یاد داشته باشید، در دوره های گذشته درباره این گزارش به مختصر صحبت کرده بودیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها