آموزش آنالیتیکس

گزارش های نمونه گیری نشده و جدول های سفارشی در آنالیتیکس

آنالیتیکس ۳۶۰ سازمان های بزرگ را قادر می سازد تا به مقادیر بزرگ داده ها دسترسی داشته باشند. این کار از طریق کردن فراهم کردن آستانه های نمونه گیری فراتر از گوگل آنالیتیکس استاندارد صورت می پذیرد. در هر نمونه ای که شما از حد این آستانه های بالاتر بروید، آنالیتیکس ۳۶۰ قابلیت های بیشتر گزارش گیری را توسط گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی در اختیار شما قرار می دهد. فراموش نکنید که می توانید محتوای این مطلب را با استفاده از فیلم آموزش بالا مشاهده نمائید.

ما این توضیحات را در دوره آموزش آنالیتیکس به دو بخش تقسیم کرده ایم. در این بخش درباره آستانه نمونه گیری و محدودیت های ردیف صحبت می کنیم تا شما مزایای گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی را درک کنید. در مطلب بعدی درباره این می گوییم که چطور می توانید از گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی استفاده کنید.

گزارش های نمونه گیری نشده در آنالیتیکس

برای شروع این مورد بحث می کنیم که نمونه گیری در گوگل آنالیتیکس چگونه کار می کند. گزارش های (Built In) در رابط کاربری آنالیتیکس نمونه گیری نشده اند. پشت پرده جداول داده هایی هستند که برای پشتیبانی از دایمنشن ها و متریک های کامل، در گزارش های بیلت-این، پردازش شده اند. گوگل آنالیتیکس نام این جداول را جداول تجمیعی گزاشته است.

زمانی که دایمنشن یا سگمنت ثانویه ای اضافه می کنید یا گزارش سفارشی می سازید، شاید درخواست ترکیبی از دایمنشن ها و متریک ها را داشته باشید که در جداول تجمیعی موجود در دسترس نباشند. در صورت نیاز می توانید مقالات ما درباره ایجاد سگمنت در آنالیتیکس و دایمنشن های سفارشی در آنالیتیکس را مطالعه نمائید تا اطلاعات آنها را مرور نمائید.

در صورتی که اطلاعات مورد نیاز شما در جداول تجمیعی موجود نباشند، به این معناست که گوگل آنالیتیکس در زمانی که شما گزارش سفارشی خودتان را می سازید، آن داده ها را به شکل گزارش نمایش می دهد. این تقاضای گزارش در حال حاضر به نام “استعلام تک کاره” شناخته می شود. اگر تعداد سشن ها برای بازه تاریخ انتخاب شده از آستانه نوع پراپرتی بالاتر باشند، استعلام های تک کاره مورد نمونه گیری قرار خواهند گرفت.

هدف از نمونه گیری این است که گزارش گیری تک کاره را داخل رابط کاربری به شما بدهد. بدون نمونه گیری، ممکن است کاربر مدت زمانی را برای دریافت یک گزارش صبر کند و اینگونه تحلیل کمتر، جنبه کاربر پسندتری خواهد داشت.

چگونگی شناخت گزارش نمونه گیری نشده در آنالیتیکس ۳۶۰

در این مطلب از آموزش گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ گزارشی داریم که در آن دایمنشن ثانویه (قسمت Browser) به دایمنشن اولیه (یعنی Source/Medium) اضافه شده است. به دلیل اینکه گزارش بالاتر از محدودیت آستانه نمونه گیری برای استعلام های تک کاره بوده، اضافه کردن دایمنشن ثانویه باعث شده این گزارش نمونه گیری شود. شما می توانید ببینید که آیا این گزارش نمونه گیری شده یا خیر. آیکون نشانگر که در کنار عنوان گزارش قرار گرفته، این امکان را برای شما فراهم می کند.

گزارش های مرورگر یا Browser در آنالیتیکس 360

زمانی که نشانگر سبز باشد، این گزارش نمونه گیری نشده است. هنگامی که نمونه گیری یا محدودیت های ردیف استفاده شده باشند، این نشانگر به رنگ زرد تبدیل می شود. موس را که روی این آیکون نگه دارید، جزئیات بیشتری نشان داده می شود.

زمانی که شما به یک دسته داده کامل و نمونه گیری نشده برای گزارش گیری سفارشی نیاز دارید که از آستانه استاندارد آنالیتیکس فراتر می رود، می توانید از گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی بهره ببرید.

عامل دوم که باید در گزارش دهی آنالیتیکس به خاطر داشته باشید، محدودیت ردیف هاست. محدودیت ردیف ها از آستانه نمونه گیری جدا است. در اینجا محدودیت ها روی حداکثر تعداد ردیف های خاص در یک گزارش اعمال می شود و روی تعداد سشن ها یا کانورژن ها اعمال نمی شود.

جداول سفارشی و محدودیت های ردیف

احتمال دارد که یک گزارش تحت تاثیر آستانه نمونه گیری یا محدودیت های ردیف قرار بگیرید. در گزارش های آنالیتیکس، هر ردیف یک مقدار دایمنشن است. برخی گزارش های آنالیتیکس حاوی دایمنشن هایی هستند که آرایه بزرگی از مقادیر مختلف دارند.

تعداد مقادیر متفاوتی که یک دایمنشن می تواند داشته باشد، (Cardinality) نام دارد. دایمنشن های با مقادیر خیلی متفاوت را به اسم دایمنشن های با کاردینالیتی بالا می گویند. دایمنشن پیج یا صفحه، یک مثال معمول از دایمنشن با کاردینالیتی بالاست. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید.

یک سایت تجارت الکترونیکی را فرض کنید که تعداد زیادی محصول می فروشد. هر کدام آنها با یک صفحه مخصوص محصول هستند و بنابراین یک URL یا آدرس صفحه اینترنتی خاص دارند. در حالت مقایسه ای، یک دایمنشن مانند (Device Category) یا نوع دستگاه، دایمنشن با کاردینالیتی پایین به شمار می رود؛ چون تنها سه مقدار دارد که (دسکتاپ، موبایل و تبلت) هستند.

گزارش Device Category یک دایمنشن با کادینالیتی پایین

زمانی که یک گزارش مورد محدودیت ردیف ها قرار می گیرد، یک ردیف داده به نام Others قابل مشاهده می باشد. به علاوه آن یک هشدار هم وجود دارد که می گوید یک دایمنشن با Cardinality بالا است. مانند نمونه گیری، محدودیت های ردیف ها اعمال شدند تا تجربه سریعتری در جست و جو و استفاده از گزارش ها در اختیار شما قرار دهند.

گزارش other در آنالیتیکس 360

در مواردی که می بینید ردیف ها به عنوان Other دسته بندی شدند یا هشداری در مورد دایمنشن کاردینالیتی بالا می گیرید، گزارش های نمونه گیری نشده و جداول سفارشی می توانند به خاطر محدودیت ردیف بیشتر شده آنها به ما کمک کنند.

در مطلب بعدی آموزش آنالیتیکس درباره چگونگی استفاده از گزارش های نمونه گیری نشده و جدول های سفارشی صحبت می کنیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها