آموزش آنالیتیکس

گزارش های سفارشی و آئودینس اد منیجر در آنالیتیکس ۳۶۰

در مطلب قبلی از آموزش گوگل آنالیتیکس گزارش های پابلیشر را مرور کردیم. با یکپارچه سازی DFP یا دابل کلیک فور پابلیشرز و آنالیتیکس ۳۶۰ می توانید از ویژگی هایی مانند Custom Reports و Audiences برای دیدگاه های بیشتر و موقعیت های تبلیغ فروش استفاده کنید. در ادامه چند مثال برای گزارش های سفارشی به شما می گوییم. شما می توانید جزئیات این مطلب را در ویدیو فارسی بالای صفحه مشاهده نمائید.

چند مثال برای گزارش های سفارشی

اولین مثال، دایمنشن استاندارد Source/Medium را با متریک های کلیدی پابلیشرها ترکیب می کند. می توانید از این گزارش برای درک اینکه منابع ترافیک متفاوت در طی زمان چگونه عمل می کنند و کدام یک از آنها تاثیر بیشتری بر درآمد دارند، استفاده کنید.

متریک های سورس/مدیوم و پابلیشرها

مثال دیگر، اگر Content Group را برای گرفتن Subject یا Author هر صفحه مقاله تنظیم کرده باشید، می توانید خیلی سریع یک گزارش سفارشی با گروه بندی محتوایی به عنوان دایمنشن اولیه ایجاد کنید. می توانید کانتنت گروپ را با متریک پابلیشر انتخاب شده خودتان یکسان کنید. حتی می توانید ترکیبی از متریک های مشارکت در سایت و متریک های پابلیشر را ایجاد نمائید.

ایجاد سابجکت، تعامل سایت و متریک پابلیشر در آنالیتیکس 360

مثال آخر ما نشان می دهد که چطور می توانید از Custom Dimensions ها و Custom Reports استفاده کنید تا دیدگاه هایی نسبت به کاربران خود به دست آورید. فرض می کنیم شما دایمنشن اختصاصی با هدف کاربر ایجاد کردید تا Subscription Level را برای کاربرانی که لاگین شده اند به دست بیاورید؛ شما می توانید یک گزارش سفارشی درست کنید و متریک های کلیدی خود، از جمله متریک های پابلیشر را با User Subscription کسب کنید.

Subscription Level و متریک پابلیشرها در گزارش های سفارشی آنالیتیکس 360

ایجاد آئودینس ها در آنالیتیکس ۳۶۰

تا به اینجا متوجه شدید که چگونه می توان از داده های DFP در رابط کاربری گزارش گیری گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ استفاده کنید. همچنین می توانید آئودینس ها را در آنالیتیکس ۳۶۰ ایجاد کنید و آن را با DFP به اشتراک بگذارید تا تبلیغ کننده ها را به صورت هدفمند تر جذب کنید.

شما می توانید ترکیب هایی با لیست خاص درست کنید که برای کار شما یا تبلیغ کننده های شما مهم است. ساخت آئودینس ها در گوگل آنالیتیکس خیلی ساده است. آن ها را درست مانند سگمنت های سفارشی تعریف می کنید، اما از آنها خارج از گوگل آنالیتیکس برای تبلیغ و هدف تست کردن استفاده کنید.

برای رفرنس سریع در مورد اینکه چطور یک آئودینس بسازید، مقاله کمکی که لینک آن در آخر مطلب قرار گرفته را بخوانید. نوع کمپین تبلیغاتی که می خواهید در سایت انجام دهید را در نظر بگیرید و بعد خصوصیات مخاطبان را در نظر بگیرید. در اینجا چند مثال برای شما می زنیم.

چند مثال برای آئودینس ها

شما می توانید آئودینس ها را بر اساس کاربرهایی تعریف کنید تا صفحات خاص را ببینند که با استفاده از گروه بندی محتوا استفاده کردید. به عنوان مثال، شما می توانید یک آئودینس را برای کاربرانی بسازید که مقالات مرتبط با سفر را خوانده اند. سپس آن را با DFP کمپین های مستقیم مرتبط با مسافرات به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید آئودینس ها را بر اساس مشارکت کلی تعریف کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید یک آئودینس را برای کاربرانی استفاده کنید که بیشتر از ۲ صفحه را دیدند، یا مدت سشن بیشتر از ۳ دقیقه داشته و حداقل یک ویدیو را پخش کرده اند. بعد می توانید این آئودینس DFP را برای کمپین های تبلیغاتی دارای برند به اشتراک بگذارید. شما می توانید آئودینس ها را بر اساس رفتارهای سایت دیگر تعریف کنید. برای مثال، می توانید یک آئودینس برای کاربرانی که مجدد به وب سایت باز می گردند و تراکنش آنها صفر است، داشته باشید.

سپس می توانید این آئودینس ها را با DFP برای کمپین های خانگی به اشتراک بگذارید. سگمنت های اکسپورت فورا توسط اکانت DFP شما به عنوان سگمنت های مخاطبین اصلی قابل مشاهده هستند.

تعاریف استفاده شده در زمان ساخت آئودینس به صورت خودکار در حوزه تعریف سگمنت اکسپورت می شود. برای یادگیری بیشتر در مورد سگمنت های شخص اصلی در DFP، مقاله انتهای این مطلب از آموزش آنالیتیکس را مطالعه نمائید.

حرف آخر

توجه داشته باشید که دایمنشن هایی نظیر سن، جنسیت و دسته بندی موارد مورد علاقه که در گوگل آنالیتیکس ظاهر می شوند را نمی توان در لیست آئودینس های به اشتراک گذاری شده با DFP استفاده کرد. ما چندین مثال از گزارش های سفارشی و آئودینس ها را گفتیم که می توانید از آنها استفاده کنید تا دیدگاه های عمیق تری از کاربران به دست بیاورید تا درآمد شما بهینه شود. در مطلب بعدی درباره تنظیم اد منیجر در آنالیتیکس ۳۶۰ صحبت می کنیم.

مقالات کمکی آنالیتیکس

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها